پنجمین نشست دهیاران بخش مرکزی و محمدیار، به ریاست فرامرزی فرماندار شهرستان برگزار شد

پنجمین نشست دهیاران بخش مرکزی و محمدیار، به ریاست فرامرزی فرماندار شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نقده، در این جلسه فرامرزی فرماندار شهرستان اظهار داشت: در طول سال 97 دهیاران بتناسب توانمندی و ظرفیت روستاها در بحث پیگیری امورات، بهسازی، آزادسازی حریم روستاها، زمینه سازی برای اشتغال روستایی، تشویق روستائیان در بخش توسعه، عمران و آبادانی روستاها و همچنین در بحث بوم گردی قدم های خوب و موثری برداشته اند.
وی اضافه کرد: اگر تعامل و روابط حسنه و روحیه تعامل ما بین دهیاران و شوراها برقرار شود و بتوانند در جهت مشارکت دادن مردم روستا در زمینه های مختلف گام بردارند، به همدلی، هم افزایی و همچنین استفاده از خرد جمعی صاحب نظران توجه کنند، قطعاً در عمران و آبادانی هر چه بیشتر روستاها موفق خواهند شد.
فرامرزی با اشاره به برگزاری سمینار اخیر که به ریاست وزیر کشور و با حضور معاونین وی و فرمانداران سراسر کشور برگزار شد، افزود: تأکید وزیر کشور این است که از ظرفیت و توانمندی دهیاران استفاده شود و فضای لازم برای فعالیت دهیاران فراهم گردد، نظارت بر عملکرد دهیاران باید کاملا راهگشا باشد و دهیاران نیز باید بصورت قانونمند حرکت کنند و از ساخت سازهای غیر مجاز در حوزه روستا جلوگیری نمایند.
وی تأکید کرد: دهیاران زمینه و سازوکار لازم را در بحث تولید و اشتغال روستایی و همچنین توجه به درخواست های مردم روستا  فراهم آورند، مسوولین شهرستان نیز همواره در کنار دهیاران و شورای روستا ها هستند.
فرماندار شهرستان در ادامه با اشاره به نزدیکی ایام نوروز خاطر نشان کرد: نظام اسلامی همواره خواهان سرور، شادی و نشاط مردم است ولی مخالف فرهنگ های غلط و آداب و رسوم نشات گرفته از غرب و بدخواهان نظام است، تمامی مراسمات باید در چهارچوب قوانین و مقررات کشور صورت گیرد.
فرامرزی افزود:  ضروریست دهیاران با مشارکت دادن مردم روستا، بستر لازم را بمنظور پذیرایی از مهمانان نوروزی، در زمینه بوم گردی و مبلمان روستاها، بخصوص روستاهایی که ظرفیت گردشگری و بوم گردی را دارند، فراهم آورند.
وی در ادامه با اشاره به تأکید ریاست محترم جمهور در رابطه با میز خدمت الکترونیک اظهار داشت: میز خدمت الکترونیک در حوزه شهرستان و روستاهایی که دارای اینترنت هستند، در دسترس است و روستائیان می توانند از طریق دفاتر ICT مستقر در روستاها، در خواست ها و مشکلات خود را بصورت اینترنتی عنوان  و پاسخ آن را از طریق سایت فرمانداری پیگیری نمایند.
فرماندار شهرستان در بخش پایانی سخنان خود در خصوص جشنواره نشان محبت عنوان کرد: با تلاش مسوولین امر به دلیل ارادت و علاقه وصف نشدنی مردم شهرستان به ائمه معصومین(ع)، شهرستان نقده برای برگزاری این جشنواره انتخاب شده است. نیت و رسالت جشنواره، مشارکت شهروندان در بازسازی و ساخت عتبات عالیات است، لذا دهیاران زمینه لازم را برای علاقمندان در حوزه روستا فراهم آورند.