دومین جلسه شورای اداری سال 97، در مورخه 05/04/97 به ریاست فرماندار و با حضور اعضاء و مدعوین در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد:
در ابتدای جلسه فرامرزی فرماندار شهرستان ضمن گرامیداشت یاد خاطره شهدای اسلام و انقلاب اسلامی، بلاخص شهید سرافراز سیدعلی هاشمی، از حضور حماسی مردم شهیدپرور شهرستان نقده، در مراسم تشییع پیکر پاک این شهید بزرگوار تقدیر و تشکر نمودند. فرامرزی افزود: پویایی و مقاومت سرافرازانه نظام در مقابل استکبار جهانی حاصل خون این شهیدان است.
ایشان در ادامه سخنانش با تبریک فرارسیدن هفته قوه قضائیه، یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و هفتاد و دو تن از یارانش را گرامی داشتند.
فرماندار شهرستان با اشاره به حضور پرشور مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی و بویژه شهرستان نقده در راهپیمایی روز جهانی قدس افزودند: مردم قدرشناس و با بصیرت همیشه ثابت کرده¬اند، در مواقع حساس جلوتر از مسئولین حرکت می¬کنند و همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی بوده و خواهند بود.
ایشان بازدید از ادارات را زمینه¬ساز رشد و پویایی ادارات خوانده و اعتماد مردم را بزرگترین سرمایه دانستند.
در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه محترم نقده با اشاره به آیه 169 سوره آل عمران، یاد خاطره شهید سیدعلی هاشمی را گرامی داشته و از حضور پرشور مردم و مسئولین شهرستان در مراسم تشییع پیکر پاک شهید هاشمی که از این شهید بزرگوار بعنوان شهید حججی نقده یاد کردند، تقدیر و تشکر کرده و افزودند: یاد خاطره این شهید و تمامی شهدای انقلاب همیشه جاودانه خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی در ادامه: فرا رسیدن هفته قوه قضائیه را تبریک گفته و شهید بهشتی را معمار قوه قضائیه عنوان کردند.
ایشان افزودند وظایف قوای سه گانه در قانون اساسی مستقل از همدیگر است. درجامعه اسلامی هیچگونه بن بستی وجود ندارد و اگر قوای سه گانه به مشکلی برخورد نمایند با تصریح قانون اساسی ید قدرتمند ولایت مطلقه فقیه آن مشکل را حل خواهد نمود.
امام جمعه نقده: ناامیدی مردم از مسئولین را خطر بزرگ خوانده و بیان داشتند آثار ناامیدی مردم مربوط به حزب وگروه خاصی نیست و متوجه همه خواهد بود. ایشان به مسئولین توصیه کردند که با تمام وجود در جهت خدمت به مردم تلاش نمایند.
ایشان در رابطه با بازدید خود از ادارات گفتند: هدف از آن امر به معروف و نهی از منکر است.
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی در ادامه به امنیت موجود در کشور اشاره کرده و آن را مرهون خون پاک شهدا دانستند و افزودند دشمنان انقلاب سعی دارند این امنیت را در بین مردم کمرنگ نشان دهند.
در پایان جلسه از زحمات آقایان خورشیدی رئیس اسبق اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان و اصغری رئیس اسبق اداره راه و شهرسازی در طول دوران مدیریت خود در این شهرستان با اهداء لوح تقدیر سپاس و قدردانی بعمل آمد.