جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان به ریاست فرماندار برگزار شد

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان به ریاست فرماندار برگزار شد
صد و دوازدهمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه نقده با محوریت گزارش پروژه مهر سال تحصیلی 1401- 1400، تعیین شهریه مدارس هیأت امنایی و بررسی تحویل مدارس نوساز حوزه شهرستان، در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، منوچهر شاکر فرماندار شهرستان در این جلسه با اشاره به فرارسیدن سال تحصیلی جدید اظهار داشت: با توجه به شرایط همه‌گیری بیماری منحوس کرونا ضروریست موضوع بازگشایی مدارس بصورت دقیق و ویژه برنامه‌ریزی و مدیریت شود.

 فرماندار شهرستان در ادامه سخنان خود گفت: خوشبختانه واکسیناسیون معلمان و فرهنگیان شروع شده و اکثرا دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند، در کنار اهمیت بحث آموزش و پرورش، حفظ سلامت دانش آموزان، معلمین و اساتید از اولویت‌های جدی دولت است.

شاکر افزود: قطعاً با اتخاذ تمهیدات و تدابیر لازم و با لحاظ دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، سعی خواهیم کرد از نظر کیفی و کمی در بحث آموزش و پرورش به دانش آموزان صدمه و لطمه‌ای وارد نشود.

فرماندار شهرستان خاطر نشان کرد: تهیه لوازم تحریر و ملزومات دانش آموزان تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله موبایل، تبلت و ... در دستور کار خواهد بود.

 در ادامه جلسه خداداد رئیس آموزش و پرورش شهرستان عنوان کرد: در صورت اجازه ستاد ملی مقابله با کرونا آموزش دانش آموزان بصورت حضوری خواهد بود و در غیر این صورت آموزش بصورت مجازی یا ترکیبی از حضوری و مجازی از اول مهر اغاز خواهد شد.

هدف و سیاست اصلی وزارت آموزش و پرورش، آموزش حضوری دانش آموزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی  است.