فرماندار نقده در جلسه کمیته لایروبی انهار شهرستان:

تأکید مقام معظم رهبری(مد)، مسئولین اجرایی و قضایی کشور بر بازگشایی انهاری که از قدیم الایام مسیل عبور آب بوده، این است که در کمترین زمان ممکن بازگشایی شود

تأکید مقام معظم رهبری(مد)، مسئولین اجرایی و قضایی کشور بر بازگشایی انهاری که از قدیم الایام مسیل عبور آب بوده، این است که در کمترین زمان ممکن بازگشایی شود
جلسه کمیته لایروبی انهار حوزه شهرستان، به ریاست فرامرزی فرماندار نقده و با محوریت رفع تصرفات غیرقانونی و حفاظت از حریم رودخانه ها، با حضور مسوولین ذیربط و کارشناسان آب منطقه ای استان، در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، در این جلسه فرامرزی فرماندار شهرستان اظهار داشت: این جلسه بمنظور بررسی راهکارهایی برای رفع تصرفات غیرقانونی، بسترسازی و برنامه ریزی برای مسیل گشایی انهار تشکیل شده است.

فرامرزی گفت: تأکید مقام معظم رهبری(مد)، مسئولین اجرایی و قضایی کشور بر بازگشایی انهاری که از قدیم الایام مسیل عبور آب بوده و در حال حاضر بصورت غیرقانونی تصرف و مسدود شده است، باعث وقوع سیل و به طبع آن خسارت های جانی و مالی خواهد شد، براین است که در کمترین زمان ممکن این مسیل ها بازگشایی شود.

وی افزود: لازمه اجرایی کردن آن همراهی و همکاری مسوولین اجرایی و قضایی شهرستان است که خوشبختانه مسئولین قضایی و اجرایی شهرستان در این زمینه همکاری بسیار خوب و نزدیکی داشته اند. معارضین و متصرفین، که در امر بازگشایی انهار، مقابل اجرای حکم قانونی مقاومت می کنند و هیچ گونه اسناد و مدارکی ندارند، برای ما قابل قبول نیست و حکم اجرا خواهد شد.

فرماندار شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ظرفیت رودخانه گدار در حوزه شهرستان قبل از لایروبی هایی که صورت گرفته حدود 75 الی 85 متر مکعب بود و نزدیک 11 کیلومتر عملیات لایروبی که اخیراً در پایین دست(منطقه ممیند) اجرایی شده، این ظرفیت تا 220 مترمکعب افزایش یافته است، کل مسیر روخانه حدود 35 الی 40 کیلومتر است که باید لای روبی در آن صورت گیرد.
 فرامرزی در خصوص دیوار ساحلی نیز عنوان کرد: عملیات اجرایی ساخت دیوار ساحلی از سال گذشته در حوزه شهرستان آغاز شده است و تلاش می کنیم با تأمین منابع پروژه از طریق استان، عملیات ساخت آن ادامه یابد.