دیدار استاندار آذربایجان غربی با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا)

دیدار استاندار آذربایجان غربی با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا)

محمدصادق معتمدیان در دیدار با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا) با اشاره به ویژگی ها، توانمدیها و ظرفیت های آذربایجان غربی در حوزه های مختلف برای سرمایه گذاری، افزود: آذربایجان غربی با آب و خاک مناسب و جغرافیایی بی نظیر و هم مرز بودن با سه کشور و وجود بزرگترین منطقه آزاد تجاری و مناطق ویژه، یکی از استانهای مستعد سرمایه گذاری است.

 استاندار آذربایجان غربی با اشاره به فراهم بودن زمینه های سرمایه گذاری در استان، از مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) درخواست کرد: برای توسعه زیرساخت های سرمایه گذاری و همچنین حضور شرکت های بزرگ سرمایه گذاری زیرمجموعه شستا در آذربایجان غربی برای رشد اقتصادی و ایجاد فرصت های جدید اشتغال، برنامه ریزی مناسب صورت گیرد.

 وی با اشاره به خام فروشی و ارزش گذاری پایین محصولات تولیدی در استان در بخش‌های مختلف، اظهار داشت: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی می تواند با سرمایه گذاری، در بخش‌های فرآوری محصولات و تکمیل زنجیره کامل تولید در استان، نقش ایفا کند. 

 معتمدیان در پایان از مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) برای حضور در آذربایجان غربی و بازدید از زیرساختها، توانمندیها و ظرفیت های استان برای حضور هلدینگ های بزرگ سرمایه گذاری دعوت کرد.

 استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بالا بودن تعداد افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در استان اظهار امیدواری کرد با سرمایه گذاری بیشتر شستا در استان روند خدمت رسانی مطلوب به این افراد در استان افزایش یافته و مردم آذربایجان غربی بیشتر از مزایای شرکت های اقتصادی تامین اجتماعی بهره مند شوند. 

 ابراهیم بازیان، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیز در این دیدار با قدردانی از استاندار آذربایجان غربی به خاطر پیگیری برای حضور سرمایه گذاران در استان، ضمن اعلام آمادگی برای بازدید از امکانات آذربایجان غربی، برای حضور و سرمایه گذاری شرکت های بزرگ سرمایه گذاری در استان قول مساعد داد.

 وی افزود : در روزهاى آتی هیاتی از حوزه هاى مختلف جهت بررسی زمینه هاى سرمایه گذارى در استان به آذربایجان غربى به این استان اعزام می شوند. 

 گفتنی است، شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، شرکت هلدینگ سرمایه‌گذاری متعلق به سازمان تأمین اجتماعی است که در زمینه مدیریت سرمایه‌گذاری، تجارت و بازرگانی، مدیریت دارایی و مبادلات سهام شرکت‌ها، فعالیت می‌کند.

 شستا دارای 187 شرکت زیرمجموعه (مدیریتی) و 9 شرکت هلدینگ فرعی می‌باشد، که فعالیت‌های گسترده‌ای را در صنایع مختلف در ایران انجام می‌دهند؛ این فعالیت‌ها در بخش توزیع از صنایع دارویی، بخش سیمان از صنعت ساختمان، بازار قیر از صنایع پایین‌دستی نفت، کارخانجات لاستیک و تایر، ترابری ریلی و برخی فعالیت‌های اقتصادی دیگر می‌باشد.

 بدون شک حضور و سرمایه گذاری شرکت ها و هلدینگ های بزرگ شستا در آذربایجان غربی، می تواند در شتاب بخشیدن به روند توسعه استان نقش آفرینی کند.