فرامرزی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه

شکست ناپذیری ملت ایران به برکت اسلام است و این اقتدار را می توان در پیروزی انقلاب، 8 سال دفاع مقدس و ایستادگی ملت ایران در طول 40 سال مشاهده کرد

شکست ناپذیری ملت ایران به برکت اسلام است و این اقتدار را می توان در پیروزی انقلاب، 8 سال دفاع مقدس و ایستادگی ملت ایران در طول 40 سال مشاهده کرد
نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته نقده با سخنرانی فرامرزی فرماندار شهرستان، مسئولین و آحاد مردم همراه بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نقده، فرامرزی فرماندار شهرستان پیش از خطبه های نماز جمعه بمناسبت سالروز بازگشت امام خمینی(ره) به میهن و آغاز دهه مبارک فجر سخنانی را ایراد کرد.
فرامرزی در ابتدای سخنان خود ایام فاطمیه(س) را تسلیت گفت و افزود: انشاءا... که بتوانیم با عملکرد خود از شفاعت ائمه معصومین در قیامت برخوردار شویم. وی در ادامه سالروز ورود امام خمینی(ره) به خاک میهن اسلامی در 12 بهمن 57 را تبریک گفت و افزود: استقبالی 6 میلیون نفری که در آن زمان از حضرت امام(ره) شد در تاریخ بی نظیر بود و تمامی رسانه ها و خبرگزاری های خارجی را در بهت و حیرت فرو برد، قطعاً این خاطره شیرین همیشه در ذهن ها و قلب هایمان ماندگار خواهد بود. امام خمینی(ره) با تحمل فشارهای سنگین و با تدبیر، صبر، استقامت و پایداری، با یاری مردم و توکل به خداوند متعال، این انقلاب را به پیروزی رساند. مهمترین پیام آن به قدرت ها منطقه این بود که امام خمینی(ره) زَر، زور و اسلحه نداشت و با دست خالی توانست پس از سال ها مبارزه و تبعید، انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی برساند.
فرماندار شهرستان اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران در چهل سالگی خود به درخت تنومندی تبدیل شده و در مقابل تمامی مستکبران جهان با قدرت و صلابت ایستاده و در این راه پر افتخار فشارهای زیادی را تحمل کرده است.
فرامرزی در بخش دیگری از سخنان به بحث اعتبارات هزینه شده در حوزه شهرستان اشاره کرد و افزود: از سال 93 تا به امروز مبلغ هزینه شده از محل اعتبارات استانی و تبصره 2 عوارض مالیاتی حدود 558 میلیارد تومان بوده است و این مبلغ سوای اعتبارات جذب شده ای است که به دستور مقام معظم رهبری(مد) از محل صندوق ذخیره ملی در شهرستان هزینه و عملیاتی شده است.
وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: در دهه فجر امسال نزدیک به250 ویژه برنامه گرامیداشت دهه مبارک فجر از جمله ( برنامه های فرهنگی، ورزشی، هنری و...) با همکاری سپاه پاسداران و مجموعه ادارات در سطح شهرستان برگزار خواهد شد و حدود 33 طرح و پروژه با هزینه بالغ بر 35 میلیارد تومان در سطح شهرستان افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد که از جمله آنها می توان به افتتاح کلینیک تخصصی سرطان شناسی، افتتاح پل فلکه مادر، افتتاح پایگاه بهداشتی بنفشه، افتتاح خانه بهداشت روستای حلبی، احداث سالن ورزشی در مدرسه امام خمینی(ره)، احداث سالن ورزشی آزادی توسط بخش خصوصی، احداث میدان میوه و تره بار، احداث مدرسه 3 کلاسه در روستای دایماب توسط خیرین مدرسه ساز، تامین آب شرب روستاهای کوزه گران و کاروانسرا، آسفالت و بهسازی روستاها، احداث دیوار حائل در جاده روستای دشت قوره، احداث 55 دستگاه مسکن در حوزه روستاها، تعمیر و تجهیز موزه، ساماندهی مسیر بازدید تپه تاریخی حسنلو، لای روبی انهار گدار، انتقال خط دیتا و کابل نوری،  گاز رسانی به روستاها و ...
فرامرزی اضافه کرد: با تلاش های انجام شده 66 روستا در حوزه شهرستان از نعمت گاز بهرمند شده اند و تنها 3 روستا باقی مانده، که در دهه فجر امسال عملیاتی گاز رسانی به این روستا ها کلنگ زنی خواهد شد و تا پایان سال 98 تمامی روستاهای حوزه شهرستان از نعمت گاز بهرمند خواهند شد.
فرماندار شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص آمار مقایسه ای حوزه شهرستان نقده، قبل و بعد از انقلاب، عنوان کرد: در بحث خانه بهداشت روستایی قبل از انقلاب هیچ روستایی دارای خانه بهداشت نبود ولی به لطف انقلاب اسلامی هم اکنون حدود 41 روستا  از خانه بهداشت، برخوردار هستند، مراکز اورژانس در گذشته وجود نداشت و در حال حاضر در 4 نقطه شهرستان مراکز اورژانس و فوریت های پزشکی در حال فعالیت است، قبل از انقلاب، حتی ابتدایی ترین امکانات پزشکی در بیمارستان و پزشک متخصص وجود نداشت و فقط یک بیمارستان 36 تخت خوابی در شهرستان موجود بود ولی بعد از انقلاب اسلامی، بیمارستان 104 تخت خوابی که عملیات توسعه آن به 200 تختخوابی آغاز شده است با هتلینگ و بروزترین امکانات پزشکی و پزشکان متخصص در حال خدمات رسانی به مردم است. در بحث آسفالت، قبل از انقلاب در حوزه شهرستان حدود 28 کیلومتر آسفالت شده بود، به برکت انقلاب اسلامی در حال حاضر تمامی جاده های شهرستان آسفالت و نزدیک 43 کیلومتر  از جاده های شهرستان چهار بانده شده است. قبل از انقلاب جاده و آسفالت راه های روستایی صفر بود و به لطف انقلاب اسلامی از مجموع 220 کیلومتر  از راه های روستایی شهرستان در حدود 195 کیلومتر آسفالت شده است و... 
 وی افزود:تمامی این پیشرفت ها  با وجود سنگین ترین فشارها سیاسی، فرهنگی اقتصادی جهان استکبار و پیچیده ترین تحریم ها علیه نظام و ملت ایران، حاصل شده است و بزرگترین دستاورد نظام مقدس جمهوری اسلامی، استکبارستیزی و استبداد ستیزی است. شکست ناپذیری ملت ایران به برکت اسلام است و این اقتدار را می توان در پیروزی انقلاب، 8 سال دفاع مقدس و ایستادگی ملت ایران در طول 40 سال مشاهده کرد که مقام معظم رهبری(مد) نیز بدان اشاره نموده اند.
فرماندار شهرستان در بخش پایانی سخنان گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد) همواره راهگشا بوده و اگر از این رهنمودها با عمق وجود و در راستایی خدمات رسانی و ایجاد شور و نشاط بین آحاد مردم استفاده کنیم، قطعاً موفق خواهیم بود.