معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی:

ترویج بی حجابی در جامعه یکی از توطئه‌های دشمنان است / رعایت حجاب در تمامی اماکن و معابر عمومی الزامی است

ترویج بی حجابی در جامعه یکی از توطئه‌های دشمنان است / رعایت حجاب در تمامی اماکن و معابر عمومی الزامی است
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به بیانیه وزارت کشور درخصوص مسئله حجاب ادامه داد: با توجه به پایبندی اکثر بانوان و دختران کشور به رعایت اصول و قواعد حجاب اسلامی، رعایت این واجب شرعی در تمامی اماکن و معابر عمومی الزامی است.

رضا ابراهیمی در جلسه هماهنگی دستگاه های متولی برخورد با بی حجابی استان با اشاره به اینکه حجاب در جامعه یک ضرورت شرعی و الزام قانونی است، افزود: متاسفانه حجاب اسلامی توسط برخی از افراد در جامعه رعایت نمی شود و این مسئله موجب شده دشمنان اسلام و انقلاب با استفاده از این موضوع، رفتارهای هنجار شکن را در جامعه ترویج دهند.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه ترویج بی حجابی در جامعه به عنوان یکی از توطئه‌های دشمنان علیه نظام اسلامی موجب ناخرسندی بسیاری از افراد جامعه شده است، اظهار داشت: خواست و مطالبه عمومی و اقشار مختلف مردم، مقابله و برخورد با هنجارشکنی و ترویج بی حجابی است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت آشنایی جوانان و نوجوانان با ابعاد مختلف حجاب به عنوان یکی از واجبات شرعی و الزامات قانونی در ایران اسلامی گفت: در این زمینه نقش رسانه ها و بویژه صدا و سیما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

معاون استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به بیانیه وزارت کشور درخصوص مسئله حجاب و همچنین ابلاغیه اخیر وزیر محترم کشور با موضوع حجاب، ادامه داد: با توجه به پایبندی اکثر بانوان و دختران کشور به رعایت اصول و قواعد حجاب اسلامی، رعایت این واجب شرعی در تمامی اماکن و معابر عمومی الزامی است و ضروری است برخورد تمامی دستگاه های متولی بویژه دستگاه محترم قضائی با هنجارشکنان قاطعانه بوده و اجازه ندهد برخی از افراد بی حجاب نسبت به حریم مقدس زنان مسلمان تعدی کنند.

رییس کل دادگستری استان نیز در این جلسه گفت: فرهنگ سازی مهمترین مقوله در حوزه ترویج حجاب و مقابله با بدحجابی است.

عتباتی با اشاره به کمرنگ بودن فعالیتهای فرهنگی در حوزه برخی از مفاهیم دینی در جامعه، افزود: دشمنان با بهره گیری از همین خلاء، بی حجابی و بدحجابی را در جامعه ترویج می دهند.

وی به برخورد قاطع با هنجارشکنان و افراد بی حجاب در استان تاکید کرد و گفت: دستگاه قضایی استان به صورت قاطع با کسانی که در جامعه اقدام به قبح زدایی و هنجارشکنی در زمینه حجاب می کنند برخورد قانونی خواهد کرد.