فرماندار نقده در جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا:

در صورت تداوم وضع موجود محدودیت های جدی تری را در سطح شهرستان اعمال خواهیم کرد

در صورت تداوم وضع موجود محدودیت های جدی تری را در سطح شهرستان اعمال خواهیم کرد
عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بی توجهی مردم نسبت به پروتکل های بهداشتی و کم شدن حساسیت موضوع در بین مردم، متاسفانه باعث افزایش تعداد مبتلایان و فوتی ها شده است، در صورت تداوم وضع موجود محدودیت های جدی تری را در سطح شهرستان اعمال خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، صبح امروز هفدهمین جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا به ریاست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان و با محوریت بررسی و ارزیابی آخرین وضعیت شهرستان در خصوص اقدامات انجام شده در راستای مدیریت و مبارزه با ویروس کوید 19و برنامه ریزی برای اقدامات پیش رو، در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

در این جلسه شاکر فرماندار شهرستان ضمن تقدیر از زحمات شبانه روزی مجموعه کادر بهداشت و درمان شهرستان اظهار داشت: عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بی توجهی مردم نسبت به پروتکل های بهداشتی و کم شدن حساسیت موضوع در بین مردم، متاسفانه باعث افزایش تعداد مبتلایان و فوتی ها شده است، در صورت تداوم وضع موجود محدودیت های جدی تری را در سطح شهرستان اعمال خواهیم کرد.

 وی در ادامه بر رعایت بیش از پیش طرح فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی توسط مردم تأکید کرد و افزود: در حال حاضر هیچ کمبودی از لحاظ تجهیزات و مواد مصرفی بیمارستانی و آزمایشگاهی نداریم ولی به احتمال زیاد با  این روند فعلی و ادامه بی تجهی ها به رعایت اصول بهداشتی در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

فرماندر شهرستان خاطرنشان کرد: با توجه به مصوبه اخیر کمیته امنیتی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونای شهرستان دامنه نظارت بر فعالیت های مختلف در سطح شهرستان تقویت و افزایش خواهد یافت و مردم باید در نظر داشته باشند که هرگونه تجمعی ممنوع است. 

 وی ادامه داد: از این پس اکیپی از بازرسان متشکل از نماینده فرمانداری، بهداشت، اصناف، نیروی انتظامی و سایر ادارات مرتبط به بصورت مداوم از سطح شهرستان بازدید خواهند کرد و در صورت تخلف اصناف و همچنین تجمعات غیرضرور برخورد جدی و قانونی بعمل خواهد آمد.

 در ادامه عبدلی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز گفت: موج دوم بیماری کرونا در کشور و به تبع آن در استان و شهرستان شروع شده است. شیوع این بیماری با شیب ملایمی در حال افزایش است و در حوزه سلامت شهرستان پیش بینی های لازم  از جمله تخت های بیمارستانی عادی و ویژه، بیماریابی و تمامی اقدامات طبق پروتکل های بهداشتی در حال انجام است.

عبدلی افزود: بدون همراهی مردم و مسوولین سایر ارگانها، حوزه سلامت شهرستان به تنهایی قادر به مدیریت بیماری نیست و همه در قبال مدیریت این بیماری مسوولند.

لازم بذکر است بر طبق تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه به منظور نظارت بر اجرای مصوبات ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا، کمیته ای متشکل از نمایندگان فرمانداری، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان، اتاق اصناف و سایر ادارات مرتبط هر روز نسبت به بازرسی و نظارت بر روند رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام و قطعا با تمامی صنوفی که موارد بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد و اقدام به پلمب محل خواهد شد.