فرماندار نقده در نشست خبری:

سلامت شهروندان در اولویت است/ وضعیت شهرستان رو به بحران است/ بازاریان باید همکاری لازم را داشته باشد

سلامت شهروندان در اولویت است/ وضعیت شهرستان رو به بحران است/ بازاریان باید همکاری لازم را داشته باشد
نشست خبری فرماندار، رئیس شبکه بهداشت و درمان و رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) نقده با خبرنگاران حوزه شهرستان در خصوص نحوه اطلاع رسانی و آگاهی دهی به مردم و ارائه آخرین آمار وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان، در محل شبکه بهداشت و درمان نقده برگزار شد.


نشست خبری فرماندار، رئیس شبکه بهداشت و درمان و رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) نقده با خبرنگاران حوزه شهرستان در خصوص نحوه اطلاع رسانی و آگاهی دهی به مردم  و ارائه آخرین آمار وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان، در محل شبکه بهداشت و درمان نقده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، فرامرزی فرماندار شهرستان در این نشست ضمن تأکید بر سلامت عمومی شهروندان اظهار داشت: سلامت مردم برای ما بسیار مهمتر از وضعیت اقتصادی و مسائل دیگر است، همه باید در راستای اجرایی کردن سیاست های ستاد مبارزه با کرونای کشور و شهرستان همگام و همسو باشیم.

وی خاطر نشان کرد: طبق گزارشات دریافتی از رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، وضعیت شهرستان در خصوص شیوع این بیماری رو به بحران است.

وی ادامه داد: شهرستان نقده برای شهرهای همجوار حکم شاهراه ارتباطی را دارد و به همین دلیل در ایست و بازرسی های و ممنوعیت ورود به شهر با مشکل مواجه هستیم.

فرامرزی گفت: خوشبختانه در رابطه با گندزدایی و ضد عفونی، شهرستان نقده جزء شهرستان های پیشرو در استان است ولی در بحث قرنطینه خیر. همانطور که بارها بدان تأکید شده بهترین راه پیشگیری قطع حلقه اتصال این بیماری و ماندن در خانه است. اصناف و بازاریان نیز مکلفند تا همکاری لازم را در این زمینه با ستاد مقابله با کرونای شهرستان داشته باشند. دورکاری ادارات حوزه شهرستان و همچنین تأسیس بیمارستان صحرایی با همکاری سپاه پاسداران  نیز در دستور کار قرار دارد.

فرماندار شهرستان در پایان سخنان خود گفت: خطر بسیار جدی است و اگر در مرحله پیشگیری جلوی این بیماری گرفته نشود ممکن است است خبرهای بسیار بدی در روزهای آینده از آمار مبتلایان و فوتی ها در حوزه شهرستان بشنویم.

عبدلی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز گفت:  تا این لحضه در شهرستان نقده 9 نفر مبتلا  به ویروس کرونا، 3 نفر مشکوک و یک نفر فوتی داریم  که حال عمومی یک نفر از مبتلایان وخیم است.در بیمارستان حدود 100 تخت در دو بخش تدارک دیده شده که در صورت بحران و شیوع کسترده، امکانات ما  جوابگو نخواهد بود.
وی اضافه کرد: ما قرنطینه خانگی را توصیه می کنیم، اما اگر مجبور شویم بیماران را خودمان قرنطینه خواهیم کرد.