جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان نقده به ریاست فرامرزی فرماندار شهرستان برگزار شد

جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان نقده به ریاست فرامرزی فرماندار شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نقده، در این جلسه فرامرزی فرماندار شهرستان ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه(س)، با اشاره به تأکید امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مد)، به ریشه کن کردن بی سوادی، به لزوم ریشه کن کردن آن و تأثیرات منفی بی سوادی بر جامعه، اظهار داشت: تمامی دستگاه های عضو شورای پشتیبانی سواد آموزی بویژه آموزش و پرورش باید در این زمینه تلاش نمایند.
وی افزود: در صورتی که هرگونه برنامه ریزی، تصمیم سازی و تصمیم گیری در حوزه اجرا مبتنی بر آمار صحیح، دقیق و منطبق با واقعیت باشد، قطعاٌ خروجی کار بهتر خواهد بود.
فرامرزی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانایی جزء ذات بشر است و انسان هر چقدر از لحاظ بینش اجتماعی و توان علمی به سطح بالایی برسد، بینش و نگرش او واقع بینانه تر خواهد بود و تصمیمات درست خواهد گرفت و همیشه بدنبال حفظ کرامت انسان ها خواهد بود.
فرماندار نقده با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد) که فرمودند (نباید آموزش پرورش را در بحث سواد آموزی تنها گذاشت.) گفت: ضروریست تمامی دستگاه هایی که در این زمینه تأثیر گذارند؛ اعم از بهداشت و درمان، کمیته امداد امام خمینی(ره)، جهاد کشاورزی و .. در بحث ترویج سواد آموزی و شناسایی افراد بی سواد برنامه ریزی و  تلاش نمایند.
فرامرزی عنوان کرد: جای خوشحالی است که در بحث سهمیه تحکیم در حوزه شهرستان که حدود 200 نفر بود، با تلاش اعضای شورای پشتیبانی سواد آموزی و با علاقه و اشتیاق که شهروندان داشته اند، توانستیم تحت پوششین این حوزه را با 120 نفر افزایش به 320 نفر ارتقاء دهیم.
فرماندار شهرستان در بخش پایانی سخنان خود از اعضای شورای پشتیبانی سواد آموزی خواست؛ آمار و اطلاعات را بصورت دقیق پایش و آنالیز نمایند تا بتوان بر اساس آن زمینه لازم را برای تصمیم گیری برای سال 98 در این حوزه را فراهم نمود. 
در این جلسه سلطانی رئیس آموزش پرورش نقده نیز گزارشی از عملکرد آموزش و پرورش و نهضت سواد آموزی شهرستان در سال 97 ارائه داد.