پیام فرماندار شهرستان نقده بمناسبت فرارسیدن روز خبرنگار

پیام فرماندار شهرستان نقده بمناسبت فرارسیدن روز خبرنگار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، منوچهر شاکر فرماندار شهرستان با صدور پیامی 17 مرداد، روز خبرنگار را به این قشر زحمتکش و فرهیخته تبریک گفت.
در متن این پیام آمده است:
 


بسم الله الرحمن الرحیم
"ن وَالقَلَمِ و مایَسطُرُون"


«اگر زحمات شما نباشد، این لحظه‌ها هرگز ماندگار نمی‌شود. شما آن را حفظ می‌کنید و در اختیار افکار مردم قرار می‌دهید. بدون این دوربین‌ها، قلم‌ها و دلسوزی‌های شما برای تهیه و تنظیم اخبار و مطالب، این کارهای ما مثل یک چیزهای تثبیت نشده است.»
                                                                                  مقام معظم رهبری(مد)( 22/08/1380)


17 مرداد سالروز شهادت شهید صارمی خبرنگار ایرنا در مزارشریف افغانستان به احترام این شهید و سایر شهدای خبرنگار و به پاس زحمات این قشر فرهیخته و زحمتکش، بنام روز خبرنگار نامگذاری شده است.


این روز فرصت مغتنمی است برای تقدیر از زحمات گرانبهای انسان هایی که حق گویی، مطالبه گری، صداقت، امانت داری، وجدان اخلاقی و شرافت حرفه ای از ویژگی های بارز آنهاست و از این رو از شان و منزلت رفیعی در افکار عمومی برخور دارند. برکسی پوشیده نیست که رسالت خطیر آگاهی بخشی به عموم مردم نقش موثری در پیشرفت، تحقق عدالت اجتماعی و رشد و توسعه فرهنگی در جامعه دارد که این امر بزرگ بر عهده خبرنگاران است.


اینجانب ضمن گرامیداشت مجدد یاد و خاطره شهدای عرصه قلم و آگاهی و تقدیر از زحمات ارزشمند این قشر، این روز را به تمامی خبرنگاران، نویسندگان، روزنامه نگاران و صاحبان اندیشه و قلم بخصوص خبرنگاران شهرستان تبریک عرض می کنم.


منوچهر شاکر/ فرماندار شهرستان نقده