دومین جلسه کارگروه بهداشت و امنیت غذایی شهرستان در سال 99 به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری برگزار شد

دومین جلسه کارگروه بهداشت و امنیت غذایی شهرستان در سال 99 به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، صبح امروز دومین جلسه کارگروه بهداشت و امنیت غذایی شهرستان در سال 99 به ریاست سهراب سروری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری برگزار شد.

در این نشست، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با اشاره به شرایط حساس کنونی و شیوع ویروس کوید 19 گفت: از تمامی دست اندرکاران و بخصوص شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابت مدیریت مطلوب این بیماری در سطح شهرستان قدردانی می کنم.

وی در ادامه افزود: مردم فهیم شهرستان با رعایت سه اصل فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی مداوم دست که مورد تایید سازمان های جهانی نیز هست مسوولین امر را در این زمینه همراهی و یاری کردند که نمود بارز این همکاری در عزاداری های ماه محرم بود که این عزاداری ها با شور همیشگی و با شرایط ویژه و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

سروری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز سال تحصیلی و بهار تعلیم و تربیت عنوان کرد: طبق گزارش های واصله پروتکل های بهداشتی تا حدودی در مدارس شهرستان رعایت می شود و نیازمند همکاری و همراهی بیشتر آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان برای رعایت بیش از پیش پروتکل ها است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ابراز امید واری کرد مدیریت آموزش پرورش توجه ویژه ای به مدارس نقاط کمتر برخوردار شهرستان داشته باشد و در تجهیز آن مدارس به امکانات و لوازم بهداشتی بویژه دستگاه های ضدعفونی اهتمام بیشتری داشته باشد.

سروری افزود مصوبات جلسات قبلی این کارگروه متاسفانه بدلیل مواجهه با بیماری کرونا و اولویت آن با تاخیر روبرو شده است که امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته با اولویت سلامت مردم این تاخیرها جبران شود.

در این جلسه مسائل و مشکلات شهرستان در زمینه مسائل بهداشتی مانند آب شرب روستایی، فاضلاب بخش محمدیار و روستای چیانه، رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.