جلسه شورای آموزش و پرورش به ریاست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان برگزار شد

جلسه شورای آموزش و پرورش به ریاست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان برگزار شد
صبح امروز سومین جلسه شورای آموزش و پرورش به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه نقده و دیگر اعضای جلسه در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، در ابتدای جلسه فرماندار و رئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان اظهار داشت: آموزان بصورت مجازی در بستر برنامه شاد و رسانه ملی در دستور کار قرار گرفته است و با تلاش و جدیت مدیران و معلمین و حساسیت دانش اموزان وخانواده‌ها و با دغدغه‌ای که تمامی مدیران و مسئولین داشتند، آموزش دانش آموزان بصورت مجازی دنبال شده است.


🔺 سلامت دانش آموزان اولویت اول مسئولین است
فرماندار شهرستان در ادامه سخنان خود با اشاره با طرح آشتی با آموزش(آبا) بر همکاری تمامی نهادها و ادارات مرتبط با آموزش و پرورش در خصوص شناسایی و معرفی دانش آموزان بازمانده از تحصیل تأکید کرد و افزود: آموزش و پرورش از تمامی ظرفیت های خود برای بازگرداندن افراد ترک تحصیل کرده و بازماندگان از تحصیل بکار گیرد.

 

🔺 امر تعلیم و تربیت تعطیل نشده و بصورت مجازی در حال اجراست

در ادامه جلسه خداداد رئیس آموزش و پرورش شهرستان عنوان داشت: در تمامی مدارس شهری و روستایی اطلس آموزشی تهیه شده است. در این طرح بطور دقیق مشخص شده که در هر مدرسه چه تعدادی از دانش آموزان از شبکه مجازی و برنامه شاد استفاده می کنند و چه تعدادی امکانات سخت افزاری برای دسترسی به این برنامه را ندارند به این دانش آموزان بسته ها و پکیج های آموزشی ارائه می شود.


وی با اشاره به طرح آشتی با آموزش(آبا)، افزود: در سال جهش تولید و در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بمنظور افزایش نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان بازمانده از تحصیل و جذب حداکثری دانش آموزان ترک تحصیل کرده مخصوصا در مناطق روستایی و عشایری طرح آشتی با آموزش(آبا) با همکاری دستگاه ها، نهاد ها و خیرین از طریق مدارس را دور اجرا می گردد.

 در پایان پس از بحث و بررسی پیرامون موضوعات طرح(آبا) آشتی با آموزش و لزوم شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل، تفاهم نامه های فی ما بین وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور و شورای عالی استان ها و مستند سازی املاک آموزش و پرورش تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید.