در جلسه هماهنگی برگزاری آزمون سراسری عنوان شد:

حفظ آرامش و سلامت دانش آموزان در اولویت قرار دارد/ تمامی پیش بینی های لازم برای رعایت و اجرای پروتکلهای بهداشتی انجام شده است

حفظ آرامش و سلامت دانش آموزان در اولویت قرار دارد/ تمامی پیش بینی های لازم برای رعایت و اجرای پروتکلهای بهداشتی انجام شده است
جلسه هماهنگی برگزاری آزمون سراسری 99 در شهرستان به ریاست منوچهر شاکر فرماندار نقده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، منوچهر شاکر فرماندار شهرستان در این جلسه با اشاره به وجود شرایط خاص در آزمون سراسری امسال به خاطر شیوع بیماری کوید19 اظهار داشت: شرایط برگزاری کنکور امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا با سال های گذشته متفاوت است و حساسیت ویژه ای را می طلبد. قطعاً این آزمون با نظارت کامل کارشناسان بهداشت و رعایت دستورالعمل ها، موازین و پروتکل های بهداشتی در حوزه شهرستان برگزار می شود که در این راستا وظیفه سنگینی بر عهده شبکه بهداشت و درمان . حضور نمایندگان شبکه بهداشت و درمان در هر دو حوزه آزمون برادران و خواهران، انجام تست های ویژه، نظارت بر محلولهای ضدعفونی و نظارت بر ضدعفونی محل های آزمون قبل و بعد از آزمون بر عهده کارشناسان بهداشت خواهد بود.


وی افزود حفظ آرامش و سلامت دانش آموزان در اولویت قرار دارد. تمامی دست اندرکاران و دستگاههای اجرایی شهرستان تمام تلاش خود را بکار خواهند بست تا داوطلبین عزیز با آرامش خاطر بتوانند به سولات آزمون پاسخ دهند.


فرماندار نقده خاطر نشان کرد: این جلسه صرفا جلسه هماهنگی اولیه است و مسائل و موارد حفاظتی و مراقبتی نیز طبق دستورالعمل ارسالی و مصوبات کمسیون حفاظت آزمون استانی عمل خواهد شد. ان شاا... شاهد برگزاری آزمونی آبرومند و اطمینان بخش باشیم.

دکتر برنا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نقده نیز گفت: پیش بینی های لازم از جمله ضد عفونی کامل محل آزمون، تهیه ماسک و مواد ضد عفونی کننده، تهویه مناسب سالن ها انجام شده است.

در ادامه جلسه عبدلی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان با اشاره به حساسیت ویژه برگزاری این آزمون گفت: تمامی  موارد از جمله رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده استاندارد با نظارت کامل کارشناسان بهداشت صورت گیرد.


وی افزود: پیش بینی های لازم برای افراد مشکوک به کرونا نیز انجام خواهد شد و از داوطلبین مشکوک در اتاقی مجزا آزمون گرفته می شود.

لازم به ذکر است متولیان برگزاری آزمون سراسری 99 در شهرستان دانشگاههای آزاد اسلامی و پیام نور نقده خواهند بود.