ابراهیمی: مطالعه، یکی از شاخص‌های توسعه فرهنگی جامعه است

ابراهیمی: مطالعه، یکی از شاخص‌های توسعه فرهنگی جامعه است
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: یکی از شاخص‌های توسعه فرهنگی هر جامعه، میزان مطالعه و کتابخوانی است که البته در این حوزه با استانداردها فاصله زیادی داریم و باید به سمت ارتقای این بخش حرکت کنیم.

رضا ابراهیمی امروز در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی افزود: امروز نیازمند گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه هستیم و این کار مهم از خانواده ها باید شروع شود و خانواده ها کودکان را با مطالعه و کتابخوانی آشنا کنند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی که اغلب از ابزارهای بصری استفاده می شود، اشاعه فرهنگ کتابخوانی باید توسعه پیدا کند و خانواده ها فرزندان خود را به سمت کتاب خواندن سوق دهند.

ابراهیمی اضافه کرد: ضمن اینکه خانواده ها به مسأله مطالعه می پردازند، موسسات و سازمان های فرهنگی چون آموزش و پرورش نیز در این زمینه برنامه ریزی کنند؛ چون پس از خانواده کودکان بیشترین وقت خود را در مدرسه می گذرانند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی تصریح کرد: اگر بخواهیم جامعه توسعه یافته ای داشته باشیم، باید فرهنگ تفکر در جامعه جاری شود و این مهم با کتاب و کتابخوانی میسر می شود.

ابراهیمی با اشاره به لزوم اشاعه فرهنگ رضوی و ائمه اطهار در جامعه، گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند این فرهنگ هستیم و برای اشاعه فرهنگ رضوی و ائمه اطهار برنامه های مدونی باید داشته باشیم.

وی با اشاره به اهداف دولت سیزدهم افزود: یکی از اهداف اصلی دولت، اشاعه فرهنگ انقلاب اسلامی است و اگر امروز بتوانیم آن تفکر انقلابی را جاری کنیم، قطعاً بسیاری از مشکلات موجود در حوزه های اقتصادی و سایر حوزه ها حل می شود.

در ادامه این مراسم، برگزیدگان جشنواره معرفی و تجلیل شدند.

یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا (ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع)، با اضافه شدن بخش ویژه حضرت مهدی(عج) برگزار شد.

در یازدهمین دوره این جشنواره در کنار رشته های نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه ای و داستانک نویسی، رشته های شعرسرایی، پویش "برای امام زمانم" و قصه گویی اضافه شد و برای جلب مشارکت بیش از پیش ناشران و کتابداران نیز دو بخش حمایت از چاپ و انتشار منابع برتر و نیز مروجان فرهنگ رضوی در نظر گرفته شد.