مراسم تجلیل از پرستاران نمونه شهرستان نقده، بمناست بزرگداشت روز میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار با حضور فرماندار برگزار شد.

مراسم تجلیل از پرستاران نمونه شهرستان نقده، بمناست بزرگداشت روز میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار با حضور فرماندار برگزار شد.
مراسم تجلیل از پرستاران نمونه شهرستان، بمناسبت گرامیداشت روز میلاد اسوه صبر و استقامت حضرت زینب(س) و روز پرستار با حضور فرامرزی فرماندار شهرستان، امام جمعه نقده، نماینده مردم نقده و اشنویه، جمعی از پزشکان و پرستاران در محل سالن اجتماعات بیمارستان امام خمینی(ره) نقده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نقده، در این مراسم فرامرزی فرماندار شهرستان ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار عنوان کرد: همه ما واقفیم که پرستاری شغل بسیار سختی است و اگر با عشق و علاقه همراه نباشد قطعاً سختی کار دوچندان می شود.
وی افزود: دشواری کار پرستاران به واسطه مواجه شدن با مشکلات مردم و بیماران و لمس دردهای افراد بخوبی نمایان است و این قشر فداکار با صبر تحمل بالا مسیر خدمت به بیماران را برگزیده اند.
فرامرزی در ادامه گفت: پرستاری موفق خواهد بود که عشق و علاقه، مهارت بالا، قدرت تصمیم گیری سریع، شهامت و شجاعت را توأمان داشته باشد و علاوه بر وظایف ذاتی خود با گشاده رویی و مهربانی با بیمار و همراهان بیمار برخورد نماید. خوشبختانه اکثریت پرستاران ما دارای چنین ویژگی هایی هستند.
 وی اضافه کرد: برای یک پرستار، رئیس، وزیر و وکیل و مردم عادی هیچ تفاوتی ندارد و به همه آنها به چشم یک بیمار که نیاز به خدمات درمانی و پزشکی دارد می نگرد و ارائه خدمات می نماید. بی شک نامگذاری روز میلاد حضرت زینب(س) به نام روز پرستار، زیبنده شاغلین این حرفه مقدس است و خدمت در چنین حرفه ای توفیق و سعادت الهی است.
فرماندار شهرستان در بخش پایانی سخنان خود به بحث سخت افزاری و تجهیزات بیمارستان اشاره کرد و گفت: این وظیفه مسئولین است، که خوشبختانه در دولت تدبیر و امید در زمینه تجهیز بیمارستان ها و مراکز خدمات پزشکی، بهداشتی و درمانی کارهای بزرگی در کشور و به تبع آن استان و شهرستان صورت گرفته است.
گفتنی است در این مراسم ابراهیمی امام جمعه نقده و حسین زاده نماینده مردم نقده و اشنویه نیز به سخنرانی پرداختند. جمعی از پرستاران مسائل و مشکلات حوزه کاری خود را مطرح و مطالباتی را از مسئولین داشتند.
در پایان مراسم از پرستاران نمونه بیمارستان های امام خمینی(ره) و الزهرا(س)، با اهداء لوح و هدایایی تجلیل و قدردانی بعمل آمد.