جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به ریاست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به ریاست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی برگزار شد
صبح امروز جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور خانم معصومی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، امام جمعه اهل سنت نقده و دیگر اعضای جلسه در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان در ابتدای جلسه  ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت محمد(ص) اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی مهمترین اصل در توسعه و پیشرفت در همه جوامع است، کتابخانه یکی از مراکز حساس انتقال علم و دانایی است و کشورهای پیشرفته با اهمیت دادن به علم و آگاهی، رشد و توسعه پیدا کرده‌اند.

شاکر در ادامه خاطر نشان کرد: مشکلات مالی کتابخانه‌های عمومی بر هیچ کس پوشیده نیست و مجرای تحقق اهداف کتابخانه‌های عمومی پرداخت سهم نیم‌درصد شهرداری ها و بعد از آن کمک های خیرین است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکل استحکام کتابخانه شهید علمی نقده بیان داشت: مراحل تأمین اعتبار و پیمان سپاری، تعمیرات و استحکام سازی این پروژه در حال انجام است و تلاش خواهیم کرد تا از طریق استان، اعتبار تصویب شده برای مقاوم سازی و تعمیرات این کتابخانه را افزایش دهیم.

 در ادامه خانم معصومی مدیرکل کتابخانه های استان گفت: در سطح استان 72 کتابخانه نهادی وجود دارد که سهم شهرستان نقده از این تعداد 4 کتابخانه عمومی است که با استاندارد های علمی فاصله دارد و ضروریست برای جبران کمبود در جهت توسعه کتابخانه در شهرستان نقده تلاش خود را مضاعف کنیم.

معصومی با بیان اینکه بزودی روستای چیانه دارای کتابخانه عمومی خواهد شد افزود: با تلاش و پیگیری های فرماندار شهرستان، ساختمانی درحال واگذاری به اداره کل کتابخانه های استان است و این اداره کل بعد از واگذاری ساختمان در اسرع وقت نسبت به تجهیز تمامی امکانات لازم برای ارائه خدمات بروز کتابخانه ای را در این کتابخانه مهیا خواهد کرد.

درپایان جلسه پس از بحث و تبادل نظر در خصوص جذب اعتبار لازم جهت خرید منابع  از جمله جوایز برای کودکان و نوجوانان و جشنواره رضوی، راه اندازی مجدد کتابخانه های عمومی شهرستان بعد از انجام واکیسناسیون حداکثری، توسعه فضای کتابخانه ها، روند تعمیرات کتابخانه شهید علمی، تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید.