فرماندار شهرستان در جلسه ویژه بررسی وضعیت صندوق بیمه اجتماعی روستایی، کشاورزان و عشایر، شهرستان:

هدف از این نوع بیمه، تأمین رفاه عمومی روستائیان، کشاورزان و عشایر است

جلسه ویژه بررسی وضعیت صندوق بیمه اجتماعی روستایی، کشاورزان و عشایر شهرستان، به ریاست فرامرزی فرماندار نقده و با حضور معزز مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستایی، کشاورزان و عشایر استان آذربایجان غربی، جمعی از مسئولین ادارات، دهیاران، بیمه گذاران و بیمه شدگان، در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، فرامرزی فرماندار شهرستان در این جلسه اظهار داشت: رویکرد این بیمه ارائه خدمات بیمه اجتماعی بلند مدت به کشاورزان، روستائیان و عشایر در بخش های مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت شدگان است.

وی عنوان کرد: طبق آخرین آمار و اطلاعات بدست آمده از حدود 7600 نفر سرپرست خانوار 18 تا 50 سال 3095 نفر تحت پوشش این بیمه قرار گرفته اند و نزدیک 4500 نفر از افراد واجد شرایط(روستائیان، کشاورزان و عشایر) شناسایی شده،که هنوز تحت پوشش این بیمه قرار نگرفته اند. لذا انتظار داریم با اطلاع رسانی، همکاری، مشارکت و تلاش بیمه گذاران، بخشداران، دهیاران و دیگر دست اندرکاران، این افراد نیز بزودی تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

فرامرزی افزود استارت این کار از سال 96 -97 زده شده و بابت پرداختی افراد به صندوق بعنوان حق بیمه، دولت دو برابر آن را پرداخت می کند. در واقع منابع این صندوق، یک سوم از سوی اعضاء و دو سوم از سوی دولت تامین می شود.

فرماندار شهرستان در بخش پایانی سخنان خود گفت: هدف از این اقدام تأمین رفاه عمومی روستائیان، کشاورزان و عشایر و بهرمندی آنها از مزیت های بیمه ای این صندوق است.