وزیر نیرو:

افتتاح تونل انتقال آب آغازی برای احیای کامل دریاچه ارومیه است

افتتاح تونل انتقال آب آغازی برای احیای کامل دریاچه ارومیه است
وزیر نیرو با اشاره به اینکه اجرای طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه از جمله بزرگترین طرح‌های احیای این دریاچه است، گفت: این پروژه سرآغازی برای احیای کامل دریاچه ارومیه است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی‌اکبر محرابیان امروز در آیین افتتاح سامانه انتقال آب به دریاچه ارومیه که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، افزود: البته این روند احیا با اجرای 26 طرح تمهید شده و می‌تواند به سرانجام برسد و در این راستا نیازمند بارش‌های خوب در منطقه و مشارکت مردم هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه توجه به محیط زیست از آموزه‌های اسلامی است، اظهار کرد: در همین راستا توجه به بهبود وضعیت دریاچه ارومیه در دستور کار قرار گرفته و سعی داریم این چالش بسیار جدی را رفع کنیم.

محرابیان همچنین با اشاره به دیگر برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه ادامه داد: انتقال پساب بهداشتی از شهرهای منطقه از جمله تبریز و ارومیه، از دیگر اقدامات در این بخش است که امیدواریم حداکثر تا خرداد ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

وزیر نیرو به چالش‌های پیش روی طرح انتقال آب نیز اشاره کرده و افزود: چالش در سر راه اجرای تونل، موجب بروز مشکل در 800 متر از تونل شد که در یک اقدام فشرده تونل مرمت و پروژه اصلاح با کار و تلاش شبانه روزی و سه شیفته پیش رفت.

محرابیان در پایان تکمیل سد سیلوه و بادین آباد را از دیگر برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه عنوان کرده و گفت: انشالله بتوانیم با اجرای این پروژه ها، کل اهداف طرح احیای دریاچه ارومیه را محقق کنیم.