دیدار و نشست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان نقده با دکتر گیلان پورمعاون توسعه صنابع تبدیلی و کسب کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی و دهقان مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی

دیدار و نشست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان نقده با  دکتر گیلان پورمعاون توسعه صنابع تبدیلی و کسب کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی و دهقان مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی
ظهر امروز معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی به اتفاق مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان و رئیس جهاد کشاورزی شهرستان با حضور در فرمانداری در خصوص مسائل و مشکلات کشاورزی شهرستان در راستای صادرات و کمبود صنایع تبدیلی در حوزه شهرستان به بحث و تبادل نظر پرداختند.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، در این جلسه فرماندار شهرستان  اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان نقده جزء شهرستان های کشاورزی محور است یکی از اساسی ترین مشکلات کشاورزی شهرستان کمبود صنایع تبدیلی کشاورزی است و اگر شرایط و تسهیلات مورد نیاز فراهم شود متقاضی و سرمایه گذار در این حوزه وجود دارد.

شاکر در ادامه به مشکل صادرات محصولات کشاورزی در استان و شهرستان اشاره کرد و افزود: شهرستان نقده به لحاظ تولید محصولات کشاورزی دارای پتانسیل بالایی است و در این حوزه از لحاظ کمی و کیفی جزء شهرستان های برتر استان محسوب می شود.

فرماندار شهرستان در ادامه سخنان خود از دکتر گیلان پور در خواست کرد تا در خصوص تسهیل در روند صادرات محصولات کشاورزی و همچنین در روند اداری برای احداث صنایع تبدیلی در شهرستان مساعدت و اقدامات موثری صورت گیرد چرا که در غیر این صورت کشاورزان عزیز شهرستان  دچار مشکل خواهند شد.

دکتر گیلان پورمعاون وزیر جهاد کشاورزی نیز در ابتدای سخنان خود با اشاره به لزوم صادرات محصولات کشاورزی عنوان داشت: متاسفانه در بعضی از موارد مرزهای کشورهای همسایه به دلایل مختلف بسته است و در این زمینه توافقاتی با کشورهای هدف صورت گرفته که امیدوریم به نتایج مطلوب دست یابیم.

وی در خصوص نیاز شهرستان به احداث صنایع تبدیلی کشاورزی قول مساعد داد تا در زمینه  تسهیل موانع و مشکلات کشاورزی شهرستان  با جدیت اقدامات لازم صورت گیرد و اظهار امیدرای کرد در آینده نزیک  شاهد احداث صنایع تبدیلی محصولات مختلف کشاورزی در شهرستان نقده خواهیم بود.