بمناسبت فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی صورت گرفت:

تجلیل فرماندار نقده از کارکنان کتابخوانه های عمومی شهرستان

تجلیل فرماندار نقده از کارکنان کتابخوانه های عمومی شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده،  محمد نوبخت فرماندار شهرستان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی  با کارکنان کتابخانه های عمومی  شهرستان نقده دیدار و گفتگو کرد.

فرماندار شهرستان دراین دیدار، ترویج فرهنگ دوستی با کتاب را نیاز همیشگی جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان دانست و افزود: باید با برنامه ریزی های جامع و کلان، زمینه را برای پیوند ناگسستنی افراد با کتاب فراهم آورد و این فرهنگ اصیل را، که مصون بخش جامعه در برابر تهاجمات گوناگون فرهنگ های بیگانه و یا بی ریشه است، ترویج کرد.

محمد نوبخت توجه به مقوله کتاب و کتابخوانی را مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) عنوان کرد و افزود: رهبر فرزانه انقلاب(مدظله العالی) از کتابخوانی به عنوان یک وظیفه ملی و واجب شرعی یاد کرده و تحقق فرآیند کمال بشری را به وسیله کتاب میسر دانسته است.

وی با اشاره به سیاست های دولت مردمی ایران قوی برای توسعه فرهنگی، گفت: یکی از مهم ترین پایه های فرهنگی، عرصه کتاب و کتابخوانی است که با برنامه های مدون، امیدواریم شاهد رشد شاخص ها در این حوزه باشیم.

فرماندار در پایان از خدمات و تلاش های کارکنان کتابخانه های عمومی شهرستان با اهدای لوح قدردانی و این روز را به همه کتابداران عزیز شهرستان تبریک گفت.

شهرستان نقده با 3 کتابخانه عمومی دارای 10 پرسنل است که بیش از 2 هزار نفر عضو دارد.