معاون اول رئیس‌جمهور:

از ظرفیت های ملی برای شتاب بخشیدن به روند توسعه آذربایجان غربی استفاده می شود

از ظرفیت های ملی برای شتاب بخشیدن به روند توسعه آذربایجان غربی استفاده می شود
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: از ظرفیت های ملی برای شتاب بخشیدن به روند توسعه آذربایجان غربی استفاده می شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به عقب ماندگی های آذربایجان غربی در برخی از شاخص های توسعه گفت: از ظرفیت های ملی برای شتاب بخشیدن به روند توسعه آذربایجان غربی استفاده می شود.

محمد مخبر در دیدار با استاندار آذربایجان غربی، ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در این استان در راستای حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، آذربایجان غربی را یکی از استانهای با ظرفیت و توانمند با موهبت های الهی دانسته و افزود: این توانمندی ها و ظرفیت های بالقوه، زمینه حضور هلدینگ ها و سرمایه گذاران بزرگ دولتی، نیمه دولتی و خصوصی در استان را فراهم می کند.

وی با اشاره به اتمام تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه و آماده شدن این طرح برای بهره برداری، از پیگیری های استاندار آذربایجان غربی و تلاش مهندسان و کارگران دخیل در این طرح قدردانی کرده و یادآور شد: دولت سیزدهم توجه ویژه ای برای احیای دریاچه ارومیه و تاب بخشیدن به روند توسعه آذربایجان غربی دارد.

محمد مخبر ایجاد مسیرهاى ترانزیتی جدید و اقتصادی کردن حمل و نقل را در دستیابی به بازارهاى صادراتی یک برنامه اثر گذار و اولویت دار دانست و افزود : آذربایجان غربى به لحاظ موقعیت استراتژیک در همسایگى با کشورهاى مختلف می تواند تاثیر بسزایی در رشد و توسعه داشته باشد . 

معاون اول رئیس جمهور در پایان این دیدار با دستور به وزیر صمت، بر حضور جدی هلدینگ های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف آذربایجان غربی تاکید کرد.