در نشست فرمانداران مطرح شد؛

استاندار آذربایجان غربی: رفع مشکلات مردم، اولویت اول مسئولان باشد/ از فعالیت های مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان حمایت می کنیم

استاندار آذربایجان غربی: رفع مشکلات مردم، اولویت اول مسئولان باشد/ از فعالیت های مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان حمایت می کنیم
استاندار آذربایجان غربی گفت: مطالبات مردم در حوزه های مختلف اولویت بندی شده و فرمانداران و مدیران پاسخگوی نیازهای جامعه باشند.


محمدصادق معتمدیان در بخش دیگری از گردهمایی مشترک با فرمانداران استان، سند آمایش سرزمین را نقشه راه توسعه آذربایجان غربی معرفی کرده و افزود: مصوبات در سفرهای شهرستانی براساس مطالبات مردمی و بررسی کارشناسی به تصویب رسیده و اجرای آنها به صورت جدی پیگیری می شود.

 

وی همچنین توسعه در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ... را در سطح استان ضروری دانسته و تاکید کرد: مطالبات مردم در حوزه های مختلف اولویت بندی شده و با یک زمان بندی مشخص برای اجرای مصوبات، فرمانداران و مدیران پاسخگوی نیازهای جامعه باشند.

 

استاندار آذربایجان غربی در ادامه رفع مشکلات مردم را اولویت اول مسئولان معرفی کرده و افزود: استفاده از ظرفیت مرزها، معادن و حوزه گردشگری بخصوص در مناطق محروم استان، می تواند سهم بزرگی در بهبود شاخص های توسعه آذربایجان غربی و درآمد سرانه مردم داشته باشد.

 

معتمدیان تعامل حداکثری فرمانداران با روحانیون، نمایندگان مجلس، نخبگان، رسانه ها و چهره های تاثیرگذار در شهرستانها را نیز ضروری دانسته و تصریح کرد: فرمانداران با استفاده از ظرفیت های ملی، استانی و بومی، منابع مورد نیاز برای ریل گذاری توسعه شهرستان ها را تامین کنند.

 

استاندار آذربایجان غربی اشتغال آفرینی در سطح استان را از وظایف اصلی فرمانداران و مدیران استانی اعلام کرده و افزود: با شناسایی و جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی برای حوزه های گردشگری، صنایع تبدیلی کشاورزی، خدماتی، معادن و ... می توان گام های بلندی در بخش اشتغال زایی برداشت.

 

معتمدیان همچنین با تاکید بر حمایت از مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان، تصریح کرد: برنامه ریزی ها باید پایه علمی داشته و سهیم کردن بخش خصوصی، دانشگاهها و شرکت های دانش بنیان در توسعه استان، از اولویت های اصلی فرمانداران و مدیران استانی باشد.

 

وی در پایان، اطلاع رسانی شفاف عملکرد و دستاوردهای دولت را ضروری دانسته و افزود: ایجاد شبکه اطلاع رسانی و تبادل نظر بین دستگاهها، روابط عمومی ها و رسانه ها برای آگاهی مردم از عملکرد مدیران استانی، در دستور کار قرار گیرد.