جلسه هماهنگی، پشتیبانی و حمایتی طرح سردار شهید قاسم سلیمانی، به ریاست فرماندار برگزار شد

جلسه هماهنگی، پشتیبانی و حمایتی طرح سردار شهید قاسم سلیمانی، به ریاست فرماندار برگزار شد
عصر امروز سومین جلسه برنامه ریزی، هماهنگی و پشتیبانی اجرای طرح سردار شهید سلیمانی، به ریاست فرماندار و با حضور ائمه جمعه نقده و محمدیار و جمعی از خیرین سلامت و مسئولین شهرستان، در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، منوچهر شاکر فرماندار شهرستان در این جلسه با بیان اینکه طرح سردار شهید سلیمانی یک طرح ملی است، افزود: قطع زنجیره انتقال، شناسایی زود هنگام بیماران کوئید 19 و حمایت از گروه های خطرپذیر به ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی و پوشش حمایتی، رهگیری، نظارت و مراقبت از گروه های در معرض خطر از طریق پایگاه های بسیج، نهادهای مردمی، کارشناسان بهداشت و درمان و دیگر ادارات متولی، از اهداف اصلی این طرح می باشد و از سه کمیته حمایتی، مراقبتی و نظارتی تشکیل شده است.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: گر چه در اجرای طرح بزرگ و ملی شهید سلیمانی بسیاری از دستگاه های اجرایی، خدماتی و بهداشت و درمان دخیل هستند اما بخش بزرگ مسئولیت برعهده بسیج است.

شاکر ادامه داد: در این طرح بسیجیان عزیز با تشکیل تیم های عملیاتی در کنار کارشناسان بهداشت علاوه بر شناسایی بیماران کرونا در فرایند قرنطینه و همچنین در بخش های حمایتی پای کار خواهند بود.

فرماندار شهرستان از داوطلبان و خیرین همیشه در صحنه شهرستان خواست تا در اجرای این طرح مردمی، متولیان امر را یاری کنند. وی اظهار امیدواری کرد که با اجرای درست این طرح عظیم، علاوه بر کنترل بیماری  شاهد کاهش تعداد مبتلایان و مرگ و میر در کشور خواهیم بود.

گفتنی است طرح شهید سلیمانی با ارائه مراقبت ها و خدمات ضروری بهداشتی، شناسایی زود هنگام کووید-۱۹ در افراد در معرض تماس نزدیک در خانوار و محل کار مبتلایان، قرنطینه خانگی و غیرخانگی و مراقبت از گروه های در معرض خطر، توسعه درمان سرپایی و ارتقاء کیفیت مراقبت های بستری سیاست گذاری شده است و به راهبردهایی از جمله قطع زنجیره انتقال با افزایش رعایت شیوه نامه های بهداشتی، انجام تست گسترده هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند، آموزش و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، حفاظت از گروه های آسیب پذیر شامل سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای، تعیین و اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت ها و تقویت فرآیند درمان سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری توجه شده است.

 
  در طرح شهید قاسم سلیمانى افراد بیمار و مواجهه یافته با آنان شناسایی، ردیابی و رهگیری می شوند و بسته به شرایط افراد در خانه و یا نقاهتگاه های از پیش تعیین شده ایزوله و یا قرنطینه و حمایت خواهند شد.