استاندار آذربایجان‌غربی:

فاز اول طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه تا پایان سال افتتاح می‌شود

فاز اول طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه تا پایان سال افتتاح می‌شود
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به توجه شخص رییس جمهور محترم به احیای دریاچه ارومیه، گفت: فاز نخست طرح کلی انتقال آب از جنوب استان به پیکره دریاچه تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمد صادق معتمدیان در حاشیه بازدید از محل اتصال کانال انتقال آب سد کانی سیب به رودخانه گدار در گفت و گو با خبرنگاران ، اظهار کرد: در فاز اول که امسال به بهره برداری می‌رسد، 300 میلیون متر مکعب و در فاز دوم که 6 تا هفت ماه پس از مرحله اول زمان می‌برد، 180 میلیون متر مکعب آب رهاسازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: در مرحله سوم نیز 120 میلیون مترمکعب رهاسازی می‌شود که مطالعات آن انجام شده و واگذاری به پیمانکار در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد تا زودتر انجام شود.

دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه با تاکید براینکه بحث دریاچه ارومیه از جمله مهمترین مشکلات زیست محیطی در کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: از همان ابتدا و ماه‌های اول شروع به کار دولت سیزدهم، شخص رییس جمهور محترم توجه ویژه‌ای به موضوع داشت و در نهایت با توجه به ساختار و مسئولیت هایی که واگذار شد، کارها سرعت بیشتری به خود گرفت.

وی‌ در رابطه با خط انتقال آب به دریاچه ارومیه گفت: پس از تونل 36 کیلومتری انتقال آب، یک خط انتقال بتنی 11 کیلومتری نیز آب را وارد رودخانه گدار می‌کند که همگی تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.