فرماندار شهرستان:

در راستای تحقق شعار سال تلاش مضاعف خواهیم کرد/ حمایت بیش از پیش از تولید در سال جدید

در راستای تحقق شعار سال تلاش مضاعف خواهیم کرد/ حمایت بیش از پیش از تولید در سال جدید
اولین جلسه شورای اداری در سال 1401 به ریاست محمد نوبخت و با حضور علی زنجانی نماینده مردم شریف شهرستان در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه و مسوولین شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، محمد نوبخت فرماندار شهرستان در این جلسه ضمن تبریک سال نو با اشاره به شعار سال ازسوی مقام معظم رهبری(مد)، گفت: شعار "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" باید سرلوحه کارهای همه ما در اداره شهر باشد و تحقق آن در حیطه کاری ادارات از وظیفه همه مسوولین است.

فرماندار نقده افزود: این شعار مخصوصا تاکید بر مقوله تولید داخلی و دانش بنیان برای مبارزه با تهدیدات خارجی بسیار تاثیرگذار است. در این راستا حمایت از تولید و تولید کننده و کاستن از بروکراسی اداری از مهمترین برنامه ها و وظایف ما برای سال جدید خواهد بود.

محمد نوبخت گفت: با شروع بکار دولت مردمی ایران قوی از خرداد 1400 تاکنون اقدامات خوبی برای بهبود اوضاع کشور صورت گرفته که می توان به آرام سازی فضای سیاسی و اجتماعی کشور در حوزه داخلی و خارجی کشور، کنترل شتاب فزاینده تورم در شش ماهه دوم سال 1400، واکسیناسیون گسترده مردم در مقابله با بیماری کرونا و حذف تدریجی ارز ترجیحی که بستر سوء استفاده برای اشخاص خاص بود، اشاره کرد که نشان از سعی دولت بر اصلاح ساختار اقتصادی دارد. 

فرماندار شهرستان در خصوص اقداماتی که از زمان حضورش در شهرستان نقده انجام شده گفت: از زمان حضورم بعنوان خادم مردم شهرستان نقده سعی بر ایجاد وفاق، همدلی، اتحاد و انسجام در بین مسئولین و اعتمادسازی در مردم داشته‌ام که تا حدودی این امر محقق شده‌است، در سال جدید نیز این مهم در اولویت خواهد بود. همچنین توجه و تمرکز بر روی مسائل اقتصادی، حمایت از تولید و کسب و کارهای خرد از عمده برنامه های ما خواهد بود.
نوبخت افزود: پیگیری و مطالبه‌گری از مسئولین اداری شهرستان از دیگر کارهای برنامه‌ریزی شده‌است که در سال جدید با رویکردی جهادی و انقلابی در برنامه کاری خواهد بود به‌طوری‌که به‌عنوان مثال شهرداری و شورای شهر بایستی اقدامات و برنامه‌های خود را برای سال 1401 با تلاش مضاعف و برنامه محور انجام دهند، اوضاع عمرانی و زیبایی شهر در شأن مردم شهیدپرور شهرستان نقده نیست.

وی در ادامه از مسئولین ادارات خواست ضمن ارائه برنامه یک‌ساله با سرلوحه قرار دادن شعار سال در خدمت به مردم و ارائه راهکار برای عبور از مشکلات کنونی به‌صورت جهادی عمل نمایند. همچنین تکریم ارباب‌رجوع و کاهش بروکراسی اداری را از مسائل مهمی خواند که ادارات باید به آن توجه ویژه نمایند.

برخی از خواسته‌های فرماندار شهرستان از مسئولین ادارات در این جلسه:
•    تشکیل کارگروه اشتغال با عضویت صندوق کارآفرینی امید، جهاد کشاورزی، صمت، تعاون کار و رفاه اجتماعی و بانک‌های عامل و ارئه پیشنهادات و راهکارها تا پایان فروردین
•    ارائه گزارشی از طرح‌های نیمه‌تمام توسط ادارات صمت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، راه و شهرسازی همراه با اعلام دلیل عدم تکمیل آن 
•    سامان‌دهی مراکز خیریه توسط ادارات بهزیستی، کمیته امداد و تبلیغات اسلامی
•    نگهداری بهینه و بازسازی راه‌های ورودی و خروجی شهرستان توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای
•    تامین روشنایی معابر شهری توسط شهرداری و اداره برق 
•    زیباسازی چهره شهر و ترمیم آسفالت توسط شهرداری و مناسب‌سازی ورودی و خروجی شهر
•    تشکیل کار گروه رفع مشکلات مجتمع خودرویی پیرو بازدید میدانی صورت گرفته
•    سامان‌دهی بازارچه جنب ترمینال شهر توسط شهرداری 
•    جمع آوری سگهای بلاصاحب توسط شهرداری
•    اعلام برنامه‌های سالانه تمامی ادارات در راستای تحقق شعار سال تا پایان فروردین‌ماه
•    عدم استفاده از امکانات دولتی و بیت‌المال برای مصارف شخصی 
•    گزارش ماهانه عملکرد ادارات