چهارمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نقده در سال98 برگزار شد

چهارمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نقده در سال98 برگزار شد
چهارمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران، بمنظور بررسی اقدامات صورت گرفته در چند روز گذشته و اتخاذ تمهیدات لازم برای مدیریت بارش های پیش رو، در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، فرامرزی فرماندار شهرستان در ابتدای جلسه از تلاش های شبانه روزی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران، فرماندهان نظامی، انتظامی و امنیتی، معاونت اجرایی پروژه کانی سیب، شوراهای اسلامی شهر روستا، دهیاران و همچنین همکاری و همیاری مردم، در چند روز گذشته، تشکر و قدردانی کرد و افزود: در بحث مدیریت بحران اولین الویت حفظ جان مردم و به حداقل رساندن خسارت های مالی و شناسایی نقاط ضعف و قوت است.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گفت: با تدابیر و تمهیداتی که صورت گرفت خوشبختانه مشکل عمده ای در شهرستان پیش نیامد و با همکاری تمامی مسئولین و مردم فهیم شهرستان بارش ها بخوبی مدیریت شد.

وی در ادامه تأکید کرد: اعضای ستاد مدیریت بحران، با بررسی کارشناسی، نقاط ضعف و قوت را شناسایی و اگر نواقصاتی وجود داشته باشد، در کمترین زمان ممکن برطرف نمایند و در نقاط سیل خیز رودخانه گدار و قوبوچای برای اطمینان بیشتر، بازبینی مجدد صورت گیرد.

فرماندار شهرستان پیشگیری و حفظ آمادگی در کنار اطلاع رسانی و گزارش بموقع در مواقع بحران را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: با داده ها و اطلاعات دقیق و حفظ آمادگی، قطعاً عملیات میدانی موفقیت آمیز خواهد بود. ضروریست برای حفظ انسجام و همدلی، هرکس در چهارچوب وظایف و تخصص خود اظهار نظر نماید، تا بتوانیم با خرد جمعی مردم و مسئولین و تشکل های مردم نهاد، بحران های احتمالی پیش رو را پشت سر گذاریم.

در پایان جلسه بخشدار مرکزی و ادارات زیربط گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص مهار خسارت های ناشی از بارندگی های اخیر را ارائه دادند. همچنین تصمیمات و تمهیدات لازم بمنظور پیشگیری از وقوع سیل در بارش های روزهای آتی اتخاذ شد.