فرماندار نقده در مراسم گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی:

امروزه اگر جوانان ما و کشور ما در جهان حرفی برای گفتن دارند در سایه ایستادگی، مقاومت و فرهنگ ایثار، شهادت و آزادگی است

امروزه اگر جوانان ما و کشور ما در جهان حرفی برای گفتن دارند در سایه ایستادگی، مقاومت و فرهنگ ایثار، شهادت و آزادگی است
مراسم گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، با حضور فرامرزی فرماندار شهرستان، ائمه جمعه، جمعی از روسای ادارات و آزادگان شهرستان، در محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، فرامرزی فرماندار شهرستان ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به کشور، اظهار داشت: دشمن در مقابل صبر و استقامت آزادگان و اراده پولادین این عزیزان سر تسلیم فرود آورد. آزادگان سخت ترین شرایط، فشارها و شکنجه ها را تحمل کردند اما کوچکترین اطلاعاتی از وضعیت کشور در اختیار رژیم بعث عراق قرار ندادند و عده ای از این عزیزان زیر شکنجه ها به شهادت رسیدند.  

 وی خاطر نشان کرد: امروزه اگر جوانان و کشور ما حرفی برای گفتن در جهان دارد در سایه ایستادگی، مقاومت و فرهنگ ایثار، شهادت و آزادگی است که خوشبختانه در جامعه و کشور ما نهادینه شده است. وظیفه همه ماست که آن را به نسل های بعد انتقال دهیم. در این راستا راهیان نور یکی از کارهای مثبتی است که برای زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهیدان، جانبازان و آزادگان و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل جوان، صورت گرفته است.

فرماندار شهرستان در پایان سخنان خود گفت: باید همواره به یاد داشته باشیم که این انقلاب در سایه خون پاک شهیدان و ایثارگری جانبازان و آزادگان به این مرحله از اقتدار رسیده است و وظیفه همه ماست که این انقلاب را با تمام وجود حفظ کنیم.

شایان ذکر است استان آذربایجان غربی 12000 هزار شهید، 18000 هزار جانباز و 2000 هزار آزاده را در کارنامه درخشان خود دارد و شهرستان نقده با تقدیم 700 شهید،1200 جانباز و 86 نفر آزاده سرافراز، نقش بزرگی در جنگ تحمیلی ایفا کرده است.