اولین جلسه ثبت وقایع حیاتی چهارگانه شهرستان در سال 98، به ریاست مرتضی فرامرزی فرماندار نقده برگزار شد

اولین جلسه ثبت وقایع حیاتی چهارگانه شهرستان در سال 98، به ریاست مرتضی فرامرزی فرماندار نقده برگزار شد
صبح امروز جلسه ثبت وقایع حیاتی چهارگانه با موضوع پیگیری طرح پوشش وقایع حیاتی چهارگانه(ولادت، وفات، ازدواج، طلاق)، پیگیری ثبت نام کارت ملی هوشمند، پیگیری آرامستان متمرکز اهل تسنن، هماهنگی با مسوولین خانه بهداشت و بیمارستان فاطمه الزهرا(س) و مزار شهداء، در خصوص وقایع ولادت و وفات، در محل اداره ثبت احوال نقده تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقـده، در این جلسه فرامرزی فرماندار شهرستان در ابتدای سخنان خود ضمن قدردانی از همکاری شبکه بهداشت و درمان، بخشداران و ادارات مرتبط شهرستان، در زمینه ثبت وقایع حیاتی با اداره ثبت احوال، عنوان کرد: ثبت وقایع حیاتی چهارگانه و آمار و اطلاعات باید دقیق و بروز باشد و بصورت کارشناسی آنالیز و مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد تا مدیران بتوانند با استناد به آن تصمیمات دقیق، درست و مناسب اتخاذ نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص آمار جمعیتی شهرستان نقده اظهار داشت: بر اساس تصمیم سازمان آمار کشور هر پنج سال یکبار سرشماری نفوس و مسکن در کشور صورت می گیرد که خوشبختانه طبق آخرین سرشماری که در سال 1395 انجام شد، آمار جمعیتی شهرستان نقده نسبت به سال 1390 افزایش داشته است. حدود 81 درصد از جمعیت شهرستان در شهرهای نقده و محمدیار و مابقی در روستاها ساکن هستند.

فرماندار شهرستان در پایان در رابطه با آرامستان اهل سنت نقده خاطرنشان کرد: با پیگیری های انجام شده و با تلاش و همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری نقده، منابع اعتباری آرامستان تخصیص یافته و بزودی شاهد ساماندهی آن خواهیم بود.

در این جلسه هاشم پور رئیس اداره ثبت احوال شهرستان نیز ضمن ارائه گزارش عملکرد و آمار مقایسه ای 4 ماهه سال جاری با سال 97 عنوان کرد: تا به امروز آمار وقایع حیاتی چهار گانه بصورت بروز و دقیق ثبت شده است.

وی افزود: برای حدود 91 درصد از مردم شهرستان کارت ملی هوشمند صادر شده و نزدیک 10 هزار نفر نیز باقی مانده و اظهار امیدواری کرد که با همکاری ادارات و اطلاع رسانی، باقی مانده افراد نیز نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند اقدام نمایند.