برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در حوزه شهرستان، به ریاست فرامرزی فرماندار نقده

برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در حوزه شهرستان، به ریاست فرامرزی فرماندار نقده

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، دومین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در حوزه شهرستان نقده، با دستور کار اتخاذ تصمیمات و تمهیدات لازم و ارائه راهکار در جهت پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا، به ریاست فرماندار، در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

در این جلسه فرامرزی فرماندار شهرستان ضمن تقدیر از فداکاری و زحمات کادر درمان شهرستان اعم از پزشکان، پرستاران و آزمایشگاه ها اظهار داشت: با تمام توان و ظرفیت شهرستان، سیاست های ابلاغی از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان و شبکه بهداشت و درمان نقده را در خصوص پیشگیری و مبارزه با شیوع ویروس کرونا، عملیاتی و اجرایی خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: طبق نظر کارشناسان مربوطه، احتمالاً پیک شیوع این ویروس تا اواخر هفته آینده خواهد بود. بهترین راه شکست این ویروس شکستن زنجیره شیوع این بیماری است بدین جهت تمامی مسئولین مربوطه با همه توان پای کار هستند. آحاد مردم نیز با رعایت بهداشت فردی و عمومی و همچنین ماندن در خانه در قطع زنجیره این بیماری کمک نمایند.

فرامرزی گفت: خوشبختانه شهرستان نقده با زحمات و تلاش های مجموعه شبکه بهداشت و درمان و دیگر مسئولین مربوطه و همکاری آحاد مردم از جمله بازاریان و اصناف شهرستان، میانگین ابتلای این بیماری از میانگین استان پایین تر است و انشاءا... بتوانیم با تلاش و همبستگی مردم و مسئولین و برنامه ریزی دقیق و کاربردی این ویروس را بطور کامل شکست دهیم.

در ادامه عبدلی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز گفت: در چند روز اخیر 12 نفر از افراد مشکوک به ابتلای این بیماری، قرنطینه و جهت تست و آزمایش در بیمارستان امام خمینی(ره) نقده بستری شده اند که از این تعداد آزمایش 3 نفر مثبت اعلام شد که 2 نفر از این عزیزان بهبود یافته و مرخص شده اند و هم اکنون تحت نظر هستند و یک نفر نیز در بیمارستان بستری است.