در جلسه اساتید حوزه و دانشگاه بمناسبت گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مفتح عنوان شد

سه عاملی که در پیروزی انقلاب اسلامی نقس اساسی داشتند، روحانیت، دانشگاه، مساجد و رهبری حکیمانه امام خمینی(ره) بود

سه عاملی که در پیروزی انقلاب اسلامی نقس اساسی داشتند، روحانیت، دانشگاه، مساجد و رهبری حکیمانه امام خمینی(ره) بود
نشست و جلسه اساتید حوزه و دانشگاه، بمناسبت گرامیداشت سالگرد شهادت دکتر مفتح و سالروز وحدت حوزه و دانشگاه با حضور فرامرزی فرماندار شهرستان، امامان جمعه، اعضای شورای اداری، روسا، اساتید و دانشجویان دانشگاه ها شهرستان، علما، روحانیون و طلاب حوزه علمیه شهرستان، 27 آذر ماه در محل دفتر امام جمعه نقده برگزار شد:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان نقده، فرامرزی فرماندار شهرستان در این نشست سالروز رحلت جانگداز حضرت معصومه(س) و شهادت دکتر مفتح را تسلیت گفت. در ادامه با اشاره به نقش روحانیت و دانشگاه در شکل گیری انقلاب اسلامی عنوان کرد: سه عاملی که در پیروزی انقلاب اسلامی نقس اساسی داشتند، روحانیت، دانشگاه، مساجد و رهبری حکیمانه امام خمینی(ره) بود. وی افزود: علما و روحانیون نقش مهم و اساسی در تربیت جامعه دینی و همچنین نقش محوری در پرورش انسانهای فرهیخته را ایفا کرده اند.

 

فرامرزی گفت: در مبارزات پیش از انقلاب علیه استکبار، روحانیت همیشه پیشتاز بوده است و همواره مردم از رهنمودهای علما و روحانیون تبعیت کرده اند.

 

فرماندار شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: پرورش دهنده علم و پژوهش در راستای توسعه و شکوفایی جامعه و هر کشوری به عهده دانشگاه و حوزه است. وی تصریح کرد: پیش از انقلاب نیز حوزه و دانشگاه در کنار یکدیگر قرار گرفتند و با اتحاد مثال زدنی و با رهبری حکیمانه امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.

 

فرامرزی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری(مد) تأکید نمودند دشمن همواره در تلاش است که میان مردم الخصوص بین حوزه و دانشگاه نفاق ایجاد کند. لذا باید با تیزبینی و هوشیاری، اتحاد و همدلی خود را حفظ کنیم و اگر این اتحاد و همدلی همچون گذشته ادامه یابد قطعاً پیروزی نهایی از آن ماست.

 

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور عنوان کرد: قطعاً اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری(مد)، بدان تأکید نمودند در حل مشکلات اقتصادی کشور بسیار تأثیرگذار است و در این راستا مراکز علمی، پژوهشی و دانش بنیان دانشگاه ها، می توانند نقشی اساسی داشته باشند.