جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در محل دفتر امام جمعه نقده برگزار شد

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در محل دفتر امام جمعه نقده برگزار شد

جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور ائمه جمعه نقده و محمدیار  و منوچهر شاکر فرماندار شهرستان با محوریت بررسی آسیب ها و معضلات  فضای مجازی، در محل دفتر امام جمعه نقده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، فرماندار شهرستان در این جلسه با بیان اینکه فضای مجازی فضایی بین المللی است و استفاده درست و بهره گیری از مزایایی آن مستلزم آسیب شناسی و  فرهنگ سازی مناسب است افزود: امر فرهنگ سازی و استفاده درست از فضای مجازی زمانی محقق خواهد شد که خود مسئولین عاملان این عمل باشند، درغیر این صورت به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

فرماندار شهرستان گفت: اگر بصورت واقع بینانه به موضوع بنگریم در حال حاضر بستر فضای مجازی به فرهنگ عمومی ملت ها تبدیل شده است و برای جلوگیری از تهدیدها و سوء استفاده دشمنان از این فضا، استقلال و ایجاد بستر شبکه ملی اطلاعات امری ضروریست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در حوزه شهرستان بسیاری از کانال ها و گروه هایی که در بستر فضای مجازی فعالیت می کنند فاقد مجوز قانونی هستند و قطعاً به زودی ساماندهی فضای مجازی در شهرستان انجام و از فعالیت کانال های تلگرامی و پیج های اینیستاگرامی غیرمجاز در حوزه شهرستان بطور جد جلوگیری بعمل خواهد آمد.

 حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه نقده نیز در سخنان خود در خصوص تهدیدها و آسیب های فضای مجازی، کم رنگ شدن نقش خانواده ها، تعارض ارزش ها، آسیب به حریم خصوصی افراد، اخلال در شخصیت جوانان و کاهش روحیه مسئولیت پذیری  را از نتایج استفاده نادرست از فضای مجازی دانست و افزود: قطعاً اگر برای استفاده صحیح از این فضا نظارت، کنترل و فرهنگ سازی مناسب صورت نگیرد با مسائل و مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد.

امام جمعه محمدیار، فرمانده هان انتظامی و سپاه پاسداران، شهردار، رئیس شورای شهر و جمعی از مسئولین شهرستان از دیگر سخنرانان این جلسه بودند.

در این جلسه در خصوص  نظارت مستمر، کنترل و ساماندهی فضای مجازی شهرستان تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید.