چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان در سال 98 به ریاست مرتضی فرامرزی فرماندار نقده برگزار شد

چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان در سال 98 به ریاست مرتضی فرامرزی فرماندار نقده برگزار شد
صبح امروز چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مسئولین ادارات با محوریت بررسی وضعیت شهرستان در حوزه بومی گردی و گردشگری، در محل موزه منطقه تاریخی حسنلو، تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، مرتضی فرامرزی فرماندار شهرستان هدف از برگزاری جلسه شورای اداری در مکان تپه تاریخی حسنلو را بررسی مسائل مربوط به بومی گردی در این روستا و همچنین آشنایی بیشتر مسئولین شهرستان با جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرستان با توجه به اهمیت و جایگاه گردشگری و بومی گردی در بحث مسائل اقتصادی عنوان کرد. وی با اشاره به استعدادهای بالقوه شهرستان از جمله منطقه تاریخی حسنلو، سد حسنلو و تالاب های موجود، افزود: مسئولین ادارات بتناسب حوزه کاری خود و توجه ویژه به زیرساخت های شهرستان، با همه توان و ظرفیت برنامه ریزی دقیقی در راستای فرهنگ سازی، جذب گردشگر و معرفی تاریخ و تمدن کهن شهرستان نقده به دیگر استان ها و شهرستان ها، داشته باشند تا  بتوانیم نقده را  به جایگاه اصلی و ویژه خود برسانیم.

وی در ادامه ضمن تأکید بر راه اندازی دبیرخانه همایش جام زرین حسنلو و برگزاری آن برای سال آینده در حوزه شهرستان، تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان را مکلف کرد تا در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند و پیگیری آن توسط اداره میراث فرهنگی شهرستان صورت گیرد.

فرماندار شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن هفته دولت عنوان کرد: حدود 28 طرح و پروژه با همت مردم و مسئولین در حوزه شهرستان با اعتباری بالغ بر بیست و پنج میلیارد و شش صدو پنجاه و هشت میلیون تومان، به بهره برداری خواهد رسید و چندین طرح نیز کلنگ زنی خواهد شد.

امام جمعه نقده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز از سخنرانان دیگر این مراسم بودند.