پیام فرماندار شهرستان نقده بمناسبت روز خبرنگار

پیام فرماندار شهرستان نقده بمناسبت روز خبرنگار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، منوچهر شاکر فرماندار این شهرستان با صدور پیامی 17 مرداد، روز خبرنگار را به این قشر زحمتکش و فرهیخته تبریک گفت.
در متن این پیام آمده است:
 

 

بسم الله الرحمن الرحیم
"ن وَالقَلَمِ و مایَسطُرُون"

دست‌ اندرکاران‌ مطبوعات‌ باید نسبت‌ به‌ عموم‌ مسائل‌ زندگی‌ و تحولات‌ اجتماعی‌ دارای‌ معرفت‌، روشن‌بینی‌ و قدرت‌ تشخیص‌ و روشن‌فکری‌ بیشتری‌ در مقایسه‌ با دیگران‌ باشند و بر همین‌ اساس‌ وظیفه‌ دارند به‌ مردم‌ کشور و جامعه‌ آگاهی‌های‌ لازم‌ را بدهند.
                                                                                                 مقام معظم رهبری(مد)


17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرانا) است. حادثه ای تلخی در سال 77 که نشانگر خوی وحشی گری و خشونت طلبی گروه تروریستی طالبان در حریم امن کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف افغانستان بود. این روز یادآور رشادت ها و مجاهدت های زنان و مردان با بصیرتی است که با هدف روایت حقیقت، پرچم بزرگ آگاهی بخشی را بر دوش کشیده اند و فرصتی مغتنم برای تجلیل و قدردانی از زحمات قشری فرهیخته است که با تلاش بی‌وقفه و‌ شبانه روزی برای آگاهی بخشی به جامعه، ایجاد شفافیت و صیانت از حقوق مردم یار و همراه مدیران برای اداره بهتر و موثرتر امور هستند.


اینک که دشمنان ایران اسلامی با در اختیار داشتن رسانه های متعدد در حال پمپاژ بذر ناامیدی و وانمود کردن فاصله بین مردم و نظام با انتشار اخبار غلط و شایعات بی اساس هستند، وظیفه خبرنگاران است که با در دست داشتن اسلحه قلم و اندیشه در جبهه جهل و ناآگاهی و مقابله با دشمنان اقدام نمایند. 


بی شک شهرستان نقده با دارا بودن ظرفیتهای مختلف نیازمند مشارکت مردمی و نقش آفرینی اصحاب رسانه در مسیر توسعه است که در این راستا دست تک تک خبرنگاران را برای همکاری سازنده می فشارم.


اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اهل قلم و رسانه، این روز شکوهمند را به همه خبرنگاران، نویسندگان، روزنامه نگاران و اصحاب رسانه خصوصاً خبرنگاران و جامعه خبری پرتلاش و ساعی شهرستان تبریک و تهنیت گفته و مراتب تقدیر و سپاس خالصانه خود را از تلاش های خستگی ناپذیر جامعه شریف خبرنگاران ابراز می دارم. امید است با استعانت و توکل به خداوند متعال در انجام رسالت آگاهی بخشی و شفاف سازی و ارتقاء سطح فرهنگی جامعه بیش ار پیش موفق و موید باشید.

 

منوچهر شاکر

فرماندار شهرستان نقده