در دیدار مدیرکل بنیاد مسکن استان با سرپرست فرمانداری نقده عنوان شد:

امیدواریم مقاوم سازی مسکن های روستایی در شهرستان نقده زودتر از برنامه پیش بینی شده به اتمام برسد

امیدواریم مقاوم سازی مسکن های روستایی  در شهرستان نقده زودتر از برنامه پیش بینی شده به اتمام برسد

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، بدلی  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حضور در فرمانداری با محمد نوبخت سرپرست فرمانداری نقده دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار عملکرد بنیاد مسکن شهرستان در سال های اخیر مخصوصا در سیل سال 96، طرح هادی روستاهای تابعه و مقاوم سازی مسکن روستایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بدلی در این دیدار ضمن ارایه آماری از عملکرد این بنیاد در سطح شهرستان گفت: پرداخت وام برای ساخت مسکن روستایی با بهره کم و بازپرداخت طولانی مدت و ضامن زنجیره ای و سفته بانکی را در دستور کار داریم.

وی افزود: مقاوم سازی مساکن روستایی از دیگر برنامه بنیاد مسکن است که همکاری دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها را می طلبند. امیدواریم با همراهی مردم پیش از زمانبندی برنامه ابلاغی بتوانیم به اتمام برسانیم.

وی با اشاره به ساخت 300 و مرمت 1100 واحد مسکونی آسیب دیده از سیل سال 96 و ساخت 150 واحد مسکن محرومین در سالهای اخیر، گفت: بعنوان یک نهاد انقلابی وظیفه خود می دانیم بیش از گذشته به مردم خدمت نماییم. در این رابطه و در راستای خدمت به قشر محروم و آسیب پذیر به خانوارهای روستایی دارای دو معلول و بیشتر تسهیلات ویژه ای ارایه خواهیم کرد، تاکنون نیز در شهرستان 6 واحد مسکونی برای این قشر تحویل داده شده است.

محمد نوبخت سرپرست فرمانداری شهرستان نیز ضمن قدردانی از زحمات همکاران این بنیاد در شهرستان گفت: آماده همکاری در همه زمینه ها برای رفع محرومیت ها، مقاوم سازی مساکن روستایی اجرای طرح هادی روستایی هستیم و امیدواریم برنامه مقاوم سازی مسکن های روستایی زودتر از برنامه پیش بینی شده به اتمام برسد.

در این دیدار مدیرکل بنیاد مسکن با درخواست تخصیص 1000 تن قیر رایگان علاوه بر تخصیص های قبلی برای استفاده در روستاهای شهرستان موافق کرد و در این رابطه برای افزایش این مقدار نیز قول مساعد داد.