جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد مدیریت کرونای نقده، به ریاست شاکر فرماندار شهرستان برگزار شد

جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد مدیریت کرونای نقده، به ریاست شاکر فرماندار شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، در این جلسه منوچهر شاکر فرماندار شهرستان اظهار داشت: در ایام اخیر با شروع موج دوم کرونا در استان و به تبع آن در شهرستان آمار مبتلایان و فوتی ها بالا بود ولی خوشبختانه با اقدامات کنترلی و بالا رفتن حساسیت شهروندان به این موضوع و رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم، خوشبختانه طبق آخرین آمار تعداد مبتلایان در سطح شهرستان کاهش یافته است.
فرماندار شهرستان در ادامه سخنان خود برادامه روند مبارزه با بیماری کرونا در سطح شهرستان و جدیت شهروندان در استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی تأکید کرد.

در ادامه عبدلی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گزارشی از مجموعه اقدامات انجام شده طبق مصوبات جلسات پیشین ارائه داد.

وی افزود: خوشبخانه آمار مبتلایان در سطح شهرستان کاهش یافته و مجموع مبتلایانی که هم اکنون در بیمارستان بستری هستند، 18 نفر است که از این تعداد 4 نفر در بخش ای سی یو تحت مراقبت هستند و وضعیت عمومی آنها خوب است. بیمار متصل به دستگاه ونتیلاتور نداریم.

 شایان ذکر است: در این جلسه در خصوص  برگزاری سمینارها و تجمعات، تداوم محدویت در مراکز تفریحی، تشدید نظارت بازرسان مربوطه و اطلاع رسانی میدانی از طریق فضای مجازی، رسانه ها و بیلبوردها در حوزه شهرستان، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در این راستا مجدداً تاکید شد: هرگونه برگزاری مراسم اعم از عروسی وعزا و همایش و نظائر آن ممنوع است و در صورت تخلف توسط ضابطین قضایی برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.