فرماندار شهرستان:

علی رغم وجود سلایق مختلف در شورای شهر روح همدلی، وفاق و وحدت حکم فرما باشد

علی رغم وجود سلایق مختلف در شورای شهر روح همدلی، وفاق و وحدت حکم فرما باشد
فرماندار نقده در جلسه هم‌اندیشی با اعضای شورای شهر و شهردار نقده که 7 ساعت بطول انجامید، گفت: آسفالت نامناسب، جمع آوری سگهای ولگرد، نبود شهربازی و مرکز تفریحی، اصلاح طرح تفصیلی، تکمیل میدان میوه و تره بار و مجتمع خودرویی، مصالحه با معارضین کمربندی و کنارگذر و احداث پارک بانوان از عمده مطالبات مردمی و مشکلات شهر است که باید برطرف گردد.

به‌گزارش روابط‌عمومی فرمانداری نقده، در این جلسه محمد نوبخت فرماندار شهرستان ضمن تقدیر از زحمات اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار نقده، گفت: از بدو ورود به شهرستان بر مسئله وحدت و هماهنگی بین مسئولین تاکید کردم. این شهرستان از اختلاف بین مسئولین آسیب‌های زیادی دیده‌است.

 فرماندار شهرستان افزود: اتحاد و همدلی در داخل شورای شهر درعین تفاوت نگرش‌ها و تعامل شورای شهر و شهرداری با دستگاه‌های اجرایی علی الخصوص دستگاههای خدمات رسان می‌تواند عامل جبران بسیاری از عقب‌ماندگی‌ها و پیشرفت گردد.
نوبخت گفت: در این راستا از برنامه های عمرانی شورای شهر و شهرداری در راستای توسعه متوازن شهر و خدمت رسانی به مردم حمایت می کنم. شورای بنده را بعنوان یار هشتم شورا بداند. 

وی با اشاره به بودجه محدود شهرداری افزود: طرح‌های زیادی برای پیشرفت شهر می‌توان ارائه نمود ولی با توجه به بودجه محدود شهر زیبنده نیست طرحی را شروع کنیم بعد به‌صورت نیمه‌تمام رها شود یا برای اتمام آن چندین سال منتظر بودجه بمانیم. شورا و شهرداری باید با توجه به اولویت‌ها و ضرورت‌های شهر برنامه‌ریزی نماید و طرحها را در اسرع وقت به اتمام رساند.

فرماندار شهرستان در خصوص مشکلات شهر گفت: براساس بازدیدهای میدانی و دیدارهای مردمی که داشتم برخی مشکلات شهر بسیار ملموس است، لازم است در اسرع وقت رفع گردد. عدم مناسب بودن آسفالت خیابانها یکی از این مشکلات است که لازم است در  اولویت‌ کاری شهرداری قرار گیرد. در این خصوص می‌توانیم از ظرفیت سایر دستگاه‌ها و نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز برای تامین قیر استفاده کنیم.

وی ادامه داد: مسئله دیگری که هر روز شاهد آن هستیم و مردم نیز به طرق مختلف نارضایتی خود را ابراز کرده‌اند، مسئله سگ‌های ولگرد و بلاصاحب در سطح شهر است که باید با برنامه‌ریزی در اسرع وقت نسبت‌به جمع‌آوری آن اقدام گردد. البته در این خصوص بحث‌هایی مبنی‌ بر رهاسازی سگ‌های شهرهای اطراف در نقده نیز وجود دارد که هماهنگی لازم با مسئولین شهرهای اطراف در این خصوص نیز انجام خواهد شد.

محمد نوبخت به نبود شهربازی و مرکز نفریحی در سطح شهر اشاره کرد و افزود: شهربازی از مطالبات به‌حق مردم است مردم نیاز به نشاط و شادی دارند و باید با جذب سرمایه‌گذار نسبت‌به برپایی شهربازی در شهر اقدام کنیم. البته درخصوص جذب سرمایه‌گذار نیز مشکلاتی وجود دارد یکی از این مشکلات عدم برگزاری جلسات کمیسیون هیات عالی سرمایه‌گذاری در شهرداری است که باید هرچه سریع‌تر این کمیسیون تشکیل و جلسات آن برگزار گردد.

رئیس شورای اداری شهرستان به عدم ارائه به‌موقع مصوبه تعرفه‌های عوارض 1401 شهرداری به فرمانداری برای تصویب اشاره کرد وافزود: این مسئله باعث کاهش درآمد شهرداری خواهد شد. همچنین باید عوارض سال 1401طبق مصوبات سال 1400 پرداخت گردد. در سال 1402 نیز این رشد تعرفه‌های عوارض بسیار زیاد بوده و بصورت صعودی با شیب تند باعث تبعات خواهد شد.

محمد نوبخت به مغایرت‌های زیاد ساخت‌وسازها با طرح‌های تفصیلی شهرستان اشاره کرد و افزود: این مغایرت‌ها باید از بین برود. طرح تفصیلی در برخی موارد به‌صورت کارشناسی اصلاح گردد و همچنین ازطریق کمیسیون مربوطه در استان پیگیری شود.


فرماندار شهرستان با اشاره به مشکلات کشاورزان در زمان فروش محصولات خود و رجوع به شهرهای اطراف گفت: میدان میوه و تره‌بار شهرستان یکی از بزرگ‌ترین میدان¬های میوه و تره‌بار استان است ولی وجود مشکلاتی در آن باعث رجوع کشاورزان به شهرهای اطراف برای فروش محصولات خود می‌گردد. این مسئله برای اقتصاد شهر مناسب نیست. مشکلاتی مانند عدم آسفالت محوطه میدان میوه و تره‌بار و عدم وجود زیرساخت‌های مناسب باید در حیطه وظایف دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری برطرف گردد.

وی به وجود ترافیک شدید در خیابان‌هایی که مشاورین خودرو در آن‌جا مستقر هستند، اشاره کرد و افزود: این مشکل را می‌توان با تکمیل زیرساخت‌های مجتمع خودرویی که هم‌اکنون پیشرفت خوبی هم داشته برطرف نمود. این امر ضمن کاهش ترافیک شهرستان، نقده را به قطب خرید و فروش خودرو در جنوب استان تبدیل می نماید. شهرداری در این مجتمع تعهداتی دارد که باید نسبت‌به آن اقدامات لازم را انجام دهد. البته برای تسریع شروع بکار مجتمع خودرویی کارگروهی هم در فرمانداری با حضور ادارات مرتبط تشکیل شده است.

وی ادامه داد: ترافیک شهری و عبور خودروهای سنگین از داخل شهر و از بین رفتن آسفالت شهری وجود کنار گذر و یا کمربندی در شهرستان را تبدیل به ضروریات کرده‌است. که این امر نیز از طریق رفع معارضین املاک در مسیر طرح انجام خواهد شد. این موضوع همت و تلاش اعضای شورا و مردم شهرستان را می طلبد.

رئیس کمیسیون تطبیق مصوبات شورا گفت: نیمی از جمعیت ما را بانوان تشکیل می‌دهند. فضای شهری ما باید برای تفریح و ورزش این قشر ازجامعه نیز، آماده باشد. ازاین‌رو وجود پارک بانوان که همه شرایط لازم برای تفریح و ورزش بانوان را داشته باشد از ضروریات شهری است.

وی پرداخت به‌موقع حقوق و مزایا و همچنین حق بیمه کارکنان شهرداری را نیز از مواردی خواند که باید به‌موقع انجام گیرد و به مطالبه این قشر زحمت‌کش نیز توجه گردد.

محمد نوبخت در پایان سخنان خود گفت: مردم ولی‌نعمت ما هستند. مردم نقده نیز دین خود را به انقلاب انجام دادند این مردم لایق بهترین خدمات بوده و تکریم ارباب‌رجوع در همه دستگاه‌ها به‌خصوص در شهرداری باید سرلوحه کارها قرار گیرد. 

لازم به ذکر است در این جلسه شهردار نقده گزارشی از عملکرد 7 ماهه خود را ارائه نمود.

پورزمان رئیس شورای شهر نقده، نیز گزارشی از برنامه‌های پیش رو و انجام‌شده در شورای شهر نقده بیان کرد.

 همچنین مقرر گردید این جلسه‌ها به‌صورت ماهانه و در برخی موارد با حضور دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان تشکیل گردد.

در این جلسه حسین فام معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، روحی بخشدار مرکزی و مسوول امور اجتماعی، اسماعیلی مسوول حراست، حسینی مسوول امور برنامه ریزی و رحمتی مسوول روابط عمومی فرمانداری نیز حضور داشتند.
از اعضای شورای شهر هم آقایان بابوسه، باقری، دیلمقانی، سلیمانزاده و خانم محمدی در نیز جلسه حاضر بودند.