فرماندار نقده در یازدهمین جلسه ستاد شهرستانی مبارزه با ویروس کرونا:

رفع برخی از محدودیت ها برای فعالیت اصناف به هیچ عنوان به معنی پایان شیوع کرونا نیست/ اولویت نخست طرح فاصله گذاری هوشمند سلامت مردم و در کنار آن حفظ اقتصاد و معیشت است

یازدهمین جلسه مبارزه با بیماری کرونای شهرستان به ریاست فرماندار و با محوریت بررسی و ارزیابی آخرین وضعیت شهرستان در خصوص اقدامات انجام شده در مبارزه با این ویروس و برنامه ریزی برای اقدامات پیش رو، در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

 

یازدهمین جلسه مبارزه با بیماری کرونای شهرستان به ریاست مرتضی فرامرزی فرماندار و با محوریت بررسی و ارزیابی آخرین وضعیت شهرستان در خصوص اقدامات انجام شده در مبارزه با این ویروس و برنامه ریزی برای اقدامات پیش رو، در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، مرتضی فرامرزی فرماندار شهرستان طی سخنانی در این جلسه از کادر درمان، نیروهای نظامی و انتظامی و تمام اداراتی که در راستای گندزدایی، ضدعفونی و سایر اقدامات صورت گرفته برای مبارزه با کرونا در حوزه شهرستان پای کار هستند، تقدیر و قدردانی .

وی در ادامه سخنان خود گفت: طبق پروتکل های بهداشتی در راستای طرح فاصله گذاری هوشمند، مردم همچنان باید بهداشت فردی و عمومی بیش از پیش رعایت کنند و رفع برخی از محدودیت ها برای فعالیت اصناف به هیچ عنوان به معنی پایان اپیدمی کرونا نیست، اولویت نخست طرح فاصله گذاری هوشمند سلامت مردم و در کنار آن حفظ اقتصاد و معیشت مردم است.

فرامرزی افزود: در مرحله اول طرح غربالگری بالای 99 درصد مردم حوزه شهرستان غربالگری شدند. در مرحله دوم نیز که از 30 فروردین ماه آغاز شده از مردم عزیز شهرستان انتظار داریم همکاری لازم را با شبکه بهداشت و درمان شهرستان بعمل آورند و مسئولین نیز در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.  

فرماندار شهرستان در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: برخی از جایگاه های سوخت در حوزه شهرستان به رغم تذکرات داده شده برای ارائه اقلام بهداشتی و سوختگیری خودروها توسط اپراتورهای جایگاه توجه نمی کنند که قطعاً با آنها برخورد خواهد شد.

 در ادامه عبدلی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای مبارزه با ویروس کرونا در حوزه شهرستان ارائه داد. 

وی گفت: علاوه بر بیمارستان امام خمینی(ره) نقده دو درمانگاه شبانه روزی در نقده و محمدیار در حال فعالیت و ارائه خدمات برای بیماران هستند.

عبدلی در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به پوشش بالای 99 درصدی مردم در مرحله اول غربالگری و شناسایی افراد مشکوک  به کرونا افزود: در مرحله دوم غربالگری نیز از تمامی افراد بالای 14 سال در حوزه شهرستان پرسش و پاسخ بعمل خواهد آمد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در پایان سخنان خود ضمن تقدیر و قدردانی از خیرین گفت: تا به امروز خیرین شهرستان حدود 10 میلیارد ریال برای مبارزه با بیماری کرونا کمک کرده اند و دراین راستا بیمارستان امام خمینی(ره)  به  یک دستگاه دستگاه ونتیلاتور مجهز(تنفس مصنوعی)، یک دستگاه بای پپ، انژکتور سی تی اسکن، وسایل حفاظتی برای کادر درمان، دستگاه دیالیز پرتابل و تب سنج های غیرتماسی مجهز شده است.