این روز، روز تجلیل از انسانهایی است که امنیت و رفاه هم نوع خود را به سلامت و آسایش خود مقدم می دانند

صبح امروز آئین گرامیداشت روز آتش نشان، با حضور مرتضی فرامرزی فرماندار شهرستان، اعضای شورای شهر، شهردار و جمعی از آتش نشانان، بازنشتگان و پیشکسوتان این عرصه، در محل ایستگاه آتش نشانی نقده، برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، فرامرزی فرماندار شهرستان در این مراسم ضمن تبریک و گرامیداشت روز آتش نشان، این روز را روز تجلیل از انسانهایی دانست که امنیت و رفاه هم نوع خود را به سلامت و آسایش خود مقدم می دانند.

وی در ادامه با اشاره به رسالت مهم آتش نشانان در مقابله با بحران ها و حوادث غیر مترقبه، کار آنان را بسیار ارزشمند دانست و افزود این عزیزان با ایثار و از خود گذشتگی  همواره در مواجه با خطر، برای نجات جان و مال هموطنان خود تلاش کرده اند.

در ادامه میرزایی رئیس اداره آتش نشانی نقده نیز ضمن تقدیر از حضور مسئولین در این مراسم، گزارشی از عملکرد یک ساله آتشنشانی نقده را ارائه داد که از جمله آن می توان به: 280 مورد اطفاء حریق، 13 مورد امداد و نجات در تصادفات جاده ای، 34 مورد عملیات امداد نجات، 15 مورد شرکت در مانورهای مختلف، 15 مورد صدور جواز ایمنی به شرکت ها، برگزاری کلاس های آموزشی و ایمنی به مدارس و خانواده ها به تعداد 3500 نفر، اشاره کرد.

 

شایان ذکر است: اعطای لوح و درجه به پرسنل ایستگاه های آتش نشانی نقده، از دیگر برنامه های این مراسم بود.