فرماندار نقده:

مساله مناسب سازی اجتماع برای معلولین لطف در حق آنها نیست،بلکه حق قانونی این قشر برای یک زندگی عادیست

مساله مناسب سازی اجتماع برای معلولین لطف در حق آنها نیست،بلکه حق قانونی این قشر برای یک زندگی عادیست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، جلسه ستاد هماهنگی، پیگیری و مناسب سازی شهرستان برای معلولین و شورای سالمندان به ریاست منوچهر شاکر، فرماندار نقده برگزار شد.

منوچهر شاکر در این نشست از تمامی تلاشگرانی که در جریان اطفای حریق آتش سوزی که در یکی از سردخانه های شهرک صنعتی راهدانه رخ داده بود تقدیر و تشکر کرد.
 
در ادامه فرماندار نقده گفت: ایجاد یک محیط بدون مانع و قابل دسترس اولین قدم در اجرای حقوق افراد معلول جهت مشارکت در فعالیت های اجتماعی و داشتن شانس برابر برای برخورداری از امکانات جامعه در زندگی اجتماعی است.

وی ادامه داد: محیط زندگی معلولین، جانبازان سرافراز و سالمندان باید بگونه ای باشد که این افراد برای انجام کارهای و نیازهای روزمره خود از سایرین بی نیاز باشند و عزت و احترام آنان حفظ شود.

شاکر افزود: قانون جامع حمایت از معلولین تکالیفی بر عهده تمامی ارگانها قرار داده که باید بصورت کامل در راستای احقاق حقوق این قشر از جامعه رعایت گردد. در این راستا انتظار می رود تمامی ساختمان های اداری و اماکن عمومی با بر طرف نمودن محدودیت ها پذیرای جامعه معلولین، جانبازان و سالمندان باشند. مساله مناسب سازی جامعه برای معلولین لطف در حق آنها نیست بلکه حق قانونی آنها برای زندگی است.