جلسه هماهنگی اجرای طرح سردار شهید سلیمانی با عنوان مدیریت و کنترل اپیدمی کوید 19 به شیوه محله محور، به ریاست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان برگزار شد

جلسه هماهنگی اجرای طرح سردار شهید سلیمانی با عنوان مدیریت و کنترل اپیدمی کوید 19 به شیوه محله محور، به ریاست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، در ابتدای این جلسه منوچهر شاکر فرماندار شهرستان با اشاره به حساسیت و اهمیت اجرای دقیق طرح کنترل اپیدمی به شیوه محله محور اظهار داشت: این طرح با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا بعنوان یکی از مهمترین راهکارها برای کنترل و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا بمنظور بیماریابی در خانواده ها و محله ها، برای اجرا به استان ها و شهرستان ها ابلاغ شده است.

شاکر در ادامه افزود: این طرح دارای اهداف کلی و اختصاصی است که اهداف کلی آن در جهت مدیریت و کنترل بیماری از طریق مشارکت های مردمی، بسیج و سایر ارگان های مربوطه می باشد. اهداف اختصاصی آن قطع زنجیره انتقال و تشدید پروتکل های بهداشتی که دارای چارت تشکیلاتی کمیته ها و تیم های اجرایی، عملیاتی و تیم های نظارتی با شرح وظایف مشخص است.

فرماندار شهرستان در ادامه با بیان اینکه تمامی دستگاه های شهرستان مکلف به همکاری در اجرای این طرح هستند افزود: با آغاز این طرح تمامی اعضای خانواده، فرد بیمار، افراد آسیب پذیر و دارای بیماری زمینه ای تحت نظر تیم های نظارتی و حمایتی خواهند بود.

 وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: با همراهی ارزشمند بسیج، شبکه بهداشت ودرمان و سایر دستگاههای اجرایی سعی خواهیم کرد تا آمار مبتلایان، بستری ها و فوتی های شهرستان را کاهش دهیم.

 در ادامه جلسه سرهنگ نوروزی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقده عنوان کرد: سپاه و بسیج با تمام ظرفیت در راستای اجرای دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا در کنار مسوولین اجرایی خواهند بود.

دکتر عبدلی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز اظهار داشت: با اعمال محدودیت ها خوشبختانه آمار مبتلایان و فوتی ها در شهرستان سیر نزولی به خود گرفته است.

وی در ادامه طرح محله محور را بسیار هوشمندانه دانست و افزود: قطعاً این روش اگر بخوبی اجرایی و عملیاتی شود در قطع زنجیره انتقال بسیار موثر خواهد بود، در این طرح مراقبت ها بر اساس اولویت خواهد بود، اولویت اول سالخوردگان، خانم های باردار و افراد دارای بیماری زمینه ای است.

عبدلی در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم با اجرای این طرح در آینده نزدیک وضعیت بهتری را از لحاظ کاهش تعداد مبتلایان و فوتی ها در سطح شهرستان شاهد باشیم.