فرماندار نقده:

تلاش می کنم قطعی برق برای مصارف خانگی نداشته باشیم/

تلاش می کنم قطعی برق برای مصارف خانگی نداشته باشیم/
جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران شهرستان به ریاست محمد نوبخت فرماندار و با موضوع اقدامات پیشگیرانه درموارد مختلف از جمله کاهش مصرف انرژی برق و جلوگیری از قطع آن برای مصارف خانگی، لایروبی انهار، مستحکم‌سازی ساختمان‌ها و جلوگیری از آتش‌سوزی در طبیعت و پیش‌بینی ادوات لازم برای خاموش کردن آتش برگزار شد.

 

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران شهرستان به ریاست محمد نوبخت فرماندار و در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
فرماندار شهرستان در این جلسه ضمن تبریک ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، گفت: صرفه‌جویی در تمامی امور لازم است مخصوصاً در مصرف بیت‌المال باید توجه ویژه‌تری داشته باشیم.
نوبخت با اشاره به مصرف 43 مگاواتی برق در شهرستان گفت: در حدود ده درصد مشترکین شهرستان پرمصرف هستند که این مشترکین حدود سی و پنج درصد کل برق شهرستان را مصرف می‌کنند.
وی ادامه داد: تمامی سعی خود را خواهیم کرد که با برنامه‌ریزی‌های لازم برق برای مصارف خانگی قطع نگردد که در این خصوص همراهی مردم بسیار مهم است. از مردم شهرستان نیز می‌خواهیم در صرفه‌جویی انرژی اهتمام ویژه‌ای داشته باشم.
 فرماندار نقده افزود: صرفه‌جویی در مصرف برق را از ادارات شهرستان شروع کردیم، دستورالعمل‌های لازم نیز ابلاغ شده‌است. اداره برق شهرستان باید نظارت‌های لازم را داشته باشد. با اداراتی که در این زمینه کوتاهی کرده یا اقدامات لازم را انجام ندهند، برخورد خواهیم کرد.

فرماندار شهرستان در خصوص پیش‌بینی‌های لازم برای جلوگیری از وقوع سیل گفت: از مجموع 27 کیلومتر بستر رودخانه گدار چای در محدوده پروژه انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیه، چهار کیلومتر باقی‌مانده که امید است با رفع موانع موجود و همکاری امور منابع آب شهرستان و بخشداران به سرانجام برسد.
وی از متولیان امر خواست لای روبی بقیه قسمتهای این رودخانه را نیزدر دستور کار قرار دهند.

محمد نوبخت گفت: شهرستان نقده دارای طبیعت بکری است، متاسفانه همه سال شاهد آتشسوزی در برخی مناطق هستیم برای جلوگیری از این امر نیز  منابع طبیعی و محیط‌زیست باید نظارت‌ها و بازدیدهای مداومی از محل‌هایی که احتمال می‌رود امکان حریق دارند، انجام دهند.
وی با اشاره به این‌که برخی از افراد به‌منظور سوءاستفاده به‌طور عمدی اقدام به آتش‌سوزی در طبیعت می‌کنند، گفت: باید برخورد مناسب، جدی و بازدارنده‌ای با این افراد صورت گیرد.

نوبخت از بخشداران خواست با همکاری منابع طبیعی نسبت‌به آموزش دهیاران و اهالی روستا اقدام و امکانات اولیه به‌منظور خاموش کردن حریق را فراهم نمایند. 

 وی در ادامه با اشاره به حادثه ساختمان متروپل آبادان، ضمن تسلیت به خانواده‌های داغ‌دار این حادثه گفت: ارگان‌های مسئول با جدیت تمام نسبت‌به انجام وظایف خود به‌منظور جلوگیری از وقوع چنین حوادثی اقدام نمایند.

فرماندار شهرستان در پایان صحبت‌های خود از ادارات شهرستان خواست نسبت‌به حفاظت از ادارات و اقدامات خود حفاظتی پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشم. نوبخت گفت: صورت بروز هرگونه حادثه مسئول اداره باید پاسخ‌گو باشد.