فرماندار نقده:

19 نقطه بحرانی سیلابی در شهرستان نقده شناسایی و جهت رفع آنها تلاش های لازم انجام گرفته است

19 نقطه بحرانی سیلابی در شهرستان نقده شناسایی و جهت رفع آنها تلاش های لازم انجام گرفته است
جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران به ریاست محمد نوبخت فرماندار شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، محمد نوبخت فرماندار و رییس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان در این جلسه ضمن تبریک هفته تربیت بدنی، با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و احتمال وقوع سیلاب و بارش برف، در خصوص آمادگی دستگاه های دخیل در این امر، تصریح کرد: رودخانه گدار چای و بالقچی چای که از مرکز شهر نقده و محمدیار عبور می کنند از رودخانه هایی هستند احتمال سرریز و قوع سیلاب در آن ها وجود دارد. برای جلوگیری از خطرات احتمالی روی هر دو رودخانه دیوار ساحلی احداث شده و در برخی جاها ادامه دیوار ساحلی مانده که باید ساماندهی شود. 

فرماندار شهرستان نقده با اشاره به مرکزیت و اتصال جاده ای شهرستان نقده به مرکز استان و شهرستان های همجوار در خصوص اصلاح برخی نقاط حادثه خیز جاده ای، ادامه داد: برای نمک پاشی جاده های مواصلاتی هزار و 100 تن شن و ماسه دپو شده و تجهیزات و ماشین آلات راهداری تعمیر و آماده ارائه خدمات در فصل زمستان هستند.

گفتنی است 3 راهدار خانه، 6 پایگاه هلال احمر همراه با نیروهای امداد و نجات جاده ای و امداد کوهستان، 50 نیروی  اورژانس برای خدمات رسانی در مواقع بحران در شهرستان نقده آماده ارائه خدمات در مواقع لازم هستند.

همچنین 19 نقطه بحرانی سیلابی در شهرستان نقده شناسایی و جهت رفع آنها تلاش های لازم انجام گرفته است .