دبیر ستاد انتخابات آذربایجان غربی خبر داد؛

آغاز زمان استعفای نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از امروز

آغاز زمان استعفای نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از امروز
دبیر ستاد انتخابات استان آذربایجان غربی گفت: مدیرانی که قصد نامزدی برای انتخابات آتی را دارند از امروز پنجشنبه یک هفته مهلت دارند تا از مسئولیت خود استعفا دهند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی، عبدالله مددی، با اعلام این مطلب تصریح کرد: بر مبنای جدول زمانبندی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری که در یازدهم اسفند ماه امسال در سراسر کشور برگزار خواهد شد، مهلت استعفای مشمولان ماده 29 قانون انتخابات و مشاغل همتراز، از نوزدهم تا بیست و پنجم خرداد ماه (یعنی شش ماه قبل از آغاز ثبت نام داوطلبین انتخاباتی) تعیین شده است.

وی ادامه داد: مدیرانی که قصد نامزدی برای انتخابات آتی را دارند از امروز پنجشنبه 18 خرداد ماه به مدت یک هفته مهلت دارند تا از مسئولیت خود استعفا دهند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری و دبیر ستاد انتخابات استان آذربایجان غربی افزود : لزوم استعفای مدیران برای ثبت نام در انتخابات، در اطلاعیه شماره یک ستاد انتخابات کشور تصریح شده و در اطلاعیه شماره دو نیز 578 عنوان شغلی همتراز بندهای الف و ب ماده 29 قانون انتخابات مشخص و اطلاع رسانی شده است.

وی تصریح کرد : در اطلاعیه شماره 3 ستاد انتخابات کشور نیز ، تعداد دیگری از مشاغل مشمول ماده 29 قانون انتخابات کشور، معین و اعلام شده اند که لازم است داوطلبان برای اطمینان از نتیجه استعفای خود، به اطلاعیه های ستاد انتخابات کشور توجه و استعلام لازم را بعمل آورند.

گفتنی است، بر اساس تقویم انتخابات ، زمان ثبت نام رسمی داوطلبان، از 19 تا 25 آذر ماه 1402 خواهد بود.