پیام تبریک فرماندار شهرستان نقده بمناسبت روز جهانی معلولین

پیام تبریک فرماندار شهرستان نقده بمناسبت روز جهانی معلولین

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، منوچهر شاکر فرماندار شهرستان با صدور پیامی فرارسیدن روز جهانی معلولین را تبریک گفت. در متن این پیام آمده است:


بسم ا... الرحمن الرحیم


در تقویم بین المللی سوم دسامبر مصادف با 13 آذر به نام روز جهانی معلولین نامگذاری شده است. روزی برای تکریم انسان های بزرگی که معلولیت برای آن ها محدودیت نبوده و با توکل بر خداوند متعال، تلاش و پشتکار در عرصه های مختلف اجتماعی موفق و سربلند بوده اند. این روز فرصت مغتنمی است برای اصلاح نگاه جامعه نسبت به معلولان و پی بردن به توانایی‌ها و توانمندی‌های آنان و توجه بیشتر به حقوق اجتماعی و تامین نیازهای اساسی این افراد.

ایجاد یک محیط بدون مانع و قابل دسترس اولین قدم در احقاق حقوق افراد معلول جهت مشارکت در فعالیت های اجتماعی و داشتن شانس برابر برای برخورداری از امکانات جامعه در زندگی اجتماعی است.
نباید مشکلات جسمی و معلولیت مانع حضور این قشر توانمند در عرصه های مختلف زندگی باشد.

اینجانب ضمن تبریک و تهنیت این روز مبارک به همه معلولان و خانواده های محترم و صبور آنان و قدردانی از زحمات بی شائبه خادمین این عرصه، اعم از بخش های دولتی و غیر دولتی به ویژه خیرین محترم، امید دارم با همت همه دستگاه های اجرایی زمینه های لازم برای اجرایی شدن قوانین مصوب حمایتی در مورد معلولان و استفاده بهینه از خدمات و امکانات عمومی، رفاهی، فرهنگی، آموزشی، فرصت های شغلی و در نهایت برابری فرصت های اجتماعی به عنوان مطالبه به حق جامعه معلولین فراهم گردد.

منوچهر شاکر
فرماندار شهرستان نقده