فرماندار نقده:

در صورت تداوم عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در بازار دواب محمدیار مجبور به تعطیلی آن خواهیم بود

در صورت تداوم عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در بازار دواب محمدیار مجبور به تعطیلی آن خواهیم بود
سومین جلسه کارگروه بهداشت و امنیت غذایی شهرستان در سال 99 به ریاست منوچهر شاکر فرماندار نقده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، شاکر فرماندار شهرستان ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، گفت: عملکرد خوبی در کنترل ویروس کرونا در شیوع موج سوم آن داشتیم و از این بابت از تمامی مردم شریف شهرستان و ارگانهای دخیل تشکر می کنم. وی عادی انگاری کرونا را خطر جدی دانست و گفت: همچون گذشته باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اهتمام ویژه ای داشته باشیم.
فرماندار نقده با اشاره به اجرای طرح شهید سپهبد سلیمانی در راستای کنترل بیماری کرونا با شعار هر خانه یک پایگاه سلامت، افزود: این طرح نتایج خوبی داشته است و از این بابت از دست اندرکاران اجرای این طرح شبکه بهداشت و درمان، هلال احمر، بسیج و سپاه و همراهی خوب مردم قدردانی می کنم.


شاکر در خصوص فعالیت بازار دواب محمدیار نیز گفت: این بازار صرفا برای فروش دام سبک و سنگین و خوراک آن بازگشایی شده بود. طبق بازرسی های انجام گرفته متاسفانه پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود. در صورت تداوم این عدم رعایت ها علی رغم میل باطنی مجبور به تعطیلی بازار خواهیم بود.
از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه می توان به افزایش کیفیت آب شرب مجتمع های روستایی، دفع بهداشتی زباله ها بخصوص زباله های عفونی و جمع آوری سگ های بلاصاحب اشاره کرد.
در خصوص مسائل مطرح شده، پس از استماع نظرات حاضرین، تصمیم گیری شد.