فرماندار نقده:

حجاب و عفاف برای حفظ عزت و کرامت انسان است

حجاب و عفاف برای حفظ عزت و کرامت انسان است
جلسه امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نقده با موضوع عفاف و حجاب و با حضور مرتضی فرامرزی فرماندار این شهرستان در محل دفتر امام جمعه نقده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، فرامرزی فرماندار شهرستان در رابطه با حجاب و عفاف و حقوق شهروندی عنوان کرد: بحث حجاب و عفاف علاوه بر تأکید قانون و عرف جامعه، دین مبین اسلام نیز به رعایت آن تأکید کرده است و این جزء اعتقادات و باورهای قلبی ماست. حجاب و عفاف برای حفظ عزت و کرامت انسان است.

فرامرزی افزود: سعی کرده ایم در رابطه با حجاب و عفاف و رعایت حقوق شهروندی، در حوزه ادارات هر آنچه که قانون بر آن تأکید کرده اعمال نمائیم و در این زمینه بازدیدهای مکرری از حوزه ادارات صورت گرفته و همچنین ارزیابی عملکرد ادارات در حوزه شهرستان توسط بازرسان استانی صورت می گیرد که پس از بررسی به صورت میدانی، خوشبختانه طبق اظهار نظر بازرسان، شهرستان نقده در حد مطلوب ارزیابی شده است و هر جایی تخلفی صورت گرفته تذکرات لازم داده شدهاست. همچنین در این زمینه از پیشنهادات و رهنمودهای ائمه جمعه شهرستان استفاده خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: بمناسبت گرامیداشت روز حجاب و عفاف در هفته گذشته همایش بزرگی در حوزه شهرستان با همکاری و هماهنگی کمیسیون امور بانوان فرمانداری، سپاه پاسداران و ادارات مرتبط برگزار شد و جوایزی نیز به بانوان برتر در زمینه رعایت حجاب و عفاف اهداء گردید.

ابراهیمی امام جمعه نقده نیز در این جلسه اظهار داشت: رعایت حجاب و عفاف ازمولفه های مهم جامعه اسلامی است و تمام مراجع و دانشمندان اسلامی اصل حجاب را جزء ضروریات می دانند و مورد وفاق  همه است. در آیات قرآنی و روایات نیز بر این اصل تأکید شده است.

وی اضافه کرد: در جمهوری اسلامی رعایت حجاب قانون و بدحجابی ضدقانون است و شخصی که در مملکت اسلامی زندگی می کند، حتی اگر مسلمان هم نباشد می بایست قوانین کشور را رعایت نماید.