ویژه برنامه پرسمان پیشرفت با حضور فرماندار شهرستان در محل دانشگاه آزاد اسلامی نقده برگزار شد

ویژه برنامه پرسمان پیشرفت با حضور فرماندار شهرستان در محل دانشگاه آزاد اسلامی نقده برگزار شد
ویژه برنامه پرسمان پیشرفت(پرسش و پاسخ دانشجویی) با حضور فرامرزی فرماندار شهرستان، مسئول حراست فرمانداری، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسدارن، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد، مسئول حوزه بسیج دانشجویی شهرستان و جمعی از دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور شرستان نقده، در محل سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی نقده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نقده، فرامرزی فرماندار شهرستان در این مراسم ایام فاطمیه(س) را تسلیت گفت و افزود: انشاا... بتوانیم با عملکرد خود در روز قیامت، از شفاعت ائمه معصومین برخوردار شویم. وی در ادامه، ایام دهه فجر را تبریک گفت و افزود: دانشگاه، دانشجویان و حوزه های علمیه نقشی اساسی در شکل گیری و پیروزی انقلاب داشتند و از بانیان اصلی انقلاب بودند و این عزیزان  توانستند با نثار خون خود در راستای عدالت خواهی و استبداد ستیزی، در به ثمر رسیدن انقلاب ایفای نقش نمایند.
فرامرزی گفت: دانشگاه محل نگرش ها، دیدگاه ها و تفکرات مختلف است که در کنار هم جمع شده و به یک  ظرفیت بلقوه برای زیرساخت های نظام در راستای نگرش واقع بینانه، منطقی و اصولی تبدیل می شوند. 
فرماندار شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری(مد) مبنی بر اینکه دولتمردان باید گزارش عملکرد خود را به سمع و نظر آحاد مردم برسانند، افزود: ما هر چه داریم از مردم داریم و صاحبان اصلی این انقلاب مردم هستند. مسئولین باید عمکرد خود را به اطلاع مردم برسانند.
فرامرزی ادامه داد: قطعاً در لابه لای خدمات انجام شده در برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، خلاها و نواقصاتی وجود داشته است و در این راستا باید با کار و تلاش شبانه روزی، برنامه ریزی مدون و هم فکری این نواقصات را برطرف کنیم.
فرامرزی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در دهه فجر امسال 250 برنامه علمی، فرهنگی و هنری و 33 طرح و پروژه قابل افتتاح و کلنگ زنی با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد تومان خواهیم داشت. یکی پروژه های مهم شهرستان پروژه گاز رسانی به روستاهاست و با تلاش های مسئولین شهرستان در حال حاضر 66 روستا در حوزه شهرستان از نعمت گاز برخوردار هستند و تنها سه روستا فاقد گاز است که عملیات گازرسانی به این 3 روستا نیز در دهه فجر امسال آغاز خواهد شد. پروژه احداث میدان میوه و تره بار نیز با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان که در توسعه زیرساخت شهرستان و رونق اقتصادی میتواند بسیار تأثیر گذار باشد، افتتاح خواهد شد.
 یکی دیگر از این پروژه ها، پروژه راه آهن و ایستگاه قطار است که در هفته دولت سال جاری افتتاح شد. این پروژه نیز از پروژه های تأثیر گذار در رشد و پیشرفت شهرستان است.
فرماندار شهرستان اضافه کرد: در حوزه شهرستان از سال 93 تاکنون مبلغی بالغ بر 585 میلیارد تومان  اعتبار  با همکاری تمامی مسئولین شهرستان جذب و هزینه شده است.
فرامرزی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالات دانشجویان در رابطه با ازدواج و اشتغال جوانان بیان کرد: ازدواج امری مقدس است و باید بستر لازم برای ازدواج جوانان را فراهم کنیم. در این راستا در سال 97 حدود 544 نفر وام کمک هزینه ازدواج دریافت کرده اند که مبلغ تسهیلات پرداخت شده(هشت میلیارد و پانصدو چهل) میلیون تومان بوده است. در بحث اشتغال جوانان نیز سهمیه وام اشتغال پایدار شهرستان در سطح روستا اعتبار تخصیص داده شده مبلغ(چهار میلیارد و هفتصد و بیست میلیون تومان) بود که با همت و تلاش مسئولین و همکاری بانک های عامل، توانستیم مبلغ (هشت میلیارد و  سیصد و هشتاد و دو میلیون تومان) یعنی حدود یک نیم برابر اعتبار تخصیص داده شده برای شهرستان را جذب کنیم که این مبلغ در بحث ایجاد اشتغال پایدار در حوزه شهرستان بسیار تأثیر گذار است.
وی در پایان  از برگزار کنندگان این مراسم تشکر و قدردانی کرد و آن را گامی مثبت و سازنده دانست.