در جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری آنفلانزای پرندگان عنوان شد:

تاکنون هیچ موردی از بیماری آنفولانزای مرغی در سطح شهرستان گزارش نشده است

تاکنون هیچ موردی از بیماری آنفولانزای مرغی در سطح شهرستان گزارش نشده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نقده، جلسه ستاد پیشگیری از آنفولانزای پرندگان به ریاست منوچهر شاکر فرماندار و با حضور ادارات ذیربط و نماینده مرغداران برگزار شد.
فرماندار شهرستان با اشاره به اینکه تاکنون هیچ موردی از ابتلا به بیماری آنفولانزای پرندگان در مرغداری ها و یا پرندگان مهاجر در سطح شهرستان گزارش نشده است، افزود: خدمات خوبی تاکنون از طریق اداره دامپزشکی و سایر ادارات مرتبط ارائه شده است و باید تمامی پیش بینی های لازم برای همه شرایط را داشته باشیم.

در ادامه فرماندار شهرستان خواستار نظارت بیش از پیش در مرغداری های صنعتی و سنتی بخصوص در بحث واکسیناسیون، خروج بدون مجوز مرغ از مرغداری های صنعتی و خودروهای حامل طیور شد و گفت: علاوه بر اداره دامپزشکی که بر مرغداری ها نظارت دارد، اداره محیط زیست نیز بر تالاب های شهرستان نظارت داشته باشد و هرگونه مساله مرتبط با این بیماری را به اداره دامپزشکی گزارش دهد.

منوچهر شاکر از تمامی ارگان ها خواست همکاری لازم با ستاد داشته باشند و امکانات لازم را در اختیار قرار دهند. وی از دهیاران نیز خواست با اهتمام ویژه ای این مساله را پیگیر باشند و هرگونه مورد مشکوک یا مرتبط در روستا را با کارشناسان اداره دامپزشکی در میان گذارند.

فرماندار شهرستان افزود: فروش مرغ زنده سلامت جامعه را به خطر می اندازد و لازم است با این مساله نیز برخورد شود.