دیدار و نشست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان با عباسی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی

دیدار و نشست منوچهر شاکر فرماندار شهرستان با عباسی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نقده، صبح امروز مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان به اتفاق معاونین خود با حضور در فرمانداری با فرماندار شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

🔻سازمان فنی و حرفه ای  با آموزش های علمی و عملی نقش بسزایی در ایجاد اشتغال دارد.

فرماندار شهرستان در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و شهرستان، از ارائه آموزشهای مهارتی بعنوان نیازمندی اساسی در ایجاد اشتغال و توانمندسازی افرادجویای کار در شهرستان نام برد و افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای بستر مناسبی در جهت توانمند سازی افراد جویای کار فراهم کرده است و با ارائه آموزش های علمی و عملی لازم نقش بسزایی در ایجاد اشتغال دارد.

وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: با بهره گیری از ظرفیت های شهرستان تلاش خواهیم کرد با طرح مسائل و مشکلات سازمان فنی و حرفه ای شهرستان در شورای برنامه ریزی استان اعتبار لازم جهت رفع مشکلات و تجهیز این سازمان تخصیص یابد.

🔻شهرستان نقده جزء شهرستان های ممتاز در حوزه آموزشگاه های فعال در استان است.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان نیز ضمن قدردانی از حمایت های فرمانداری عنوان داشت: سازمان فنی و حرفه ای در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، فرهنگ و هنر ارائه آموزش می نماید، آموزش های مهارتی بصورت کوتاه مدت، کاربردی و  عملی است که منجر به اشتغال می شوند و در دهه آخیر اهمیت این آموزش ها بسیار پررنگتر شده است.

عباسی در ادامه سخنان خود گفت: شهرستان نقده با 30 آموزشگاه فعال در بین آموزشگاه های بخش خصوصی جزء شهرستان های ممتاز در استان محسوب می شود.

وی افزود: سازمان فنی و حرفه ای در صدد تشکیل شورای مهارت با مشارکت ادارات ذیربط و مدیریت فرمانداری در جهت ساماندهی دقیق حوزه مهارت آموزشی است.